Skocz do zawartości

Dodge Ram III generacji


mihoo

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup Dodge Ram-a III generacji, najlepiej przed liftem, czyli do 2005 r.

Silnik 5,7 napęd 4x4, podwójna kabina - Mega Cab, żeby było z tyłu trochę miejsca na nogi :-P

Pytanie, jakie są różnice między modelem 1500 a 2500 bo jestem raczej zielony w tym temacie. Wiem, że różnią się ładownością i 2500 powinien być już ciężarówką. Nie przeszkadza mi to w sumie bo mam kat. C, tylko czy jest sens :roll: Auto nie ma wozić jakiś większych ciężarów. Planuje go podnieść, założyć większe kółka i tego typu modyfikacje. Auto będzie jeździło głównie po czarnym i trochę w lekkim terenie, czasem pociągnie jakąś cięższą przyczepę.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwójna kabina - Mega Cab
Tego chyba nie znajdziesz w 1500. Nie wiem też, czy w ogóle była taka kabina w przedlifcie.
Pytanie, jakie są różnice między modelem 1500 a 2500

Na pewno zupełnie inne przednie zawieszenie - 1500 miało niezależne przednie zawieszenie, 2500 sztywny most. Tylne mosty też były inne - w 2500 najsłabszy to Chrysler 9.25. Najłatwiej poznać po ilości szpilek w kołach - 1500 pięć, 2500 osiem. Nie pamiętam jak z reduktorami i skrzyniami biegów.

Wiem, że różnią się ładownością i 2500 powinien być już ciężarówką
Oba to ciężarówki, tylko, że małe jest prawdopodobieństwo trafienia 1500 o DMC powyżej 3,5t. W 2500 różnie może być, wszystko zależy od wersji i od fantazji pierwszego właściciela w Polsce. Stąd i różnicy w ładowności na papierze może nie być.

Na pewno sporo różnią się uciągiem, ale tu też różnie może być w papierach - nie spodziewaj się w aucie o DMC poniżej 3,5t uciągu większego niż te 3,5t

Na pewno będzie duża różnica w cenie - z tego co obserwuję na 2500 trzeba szykować jakieś 50% więcej niż na porównywalne 1500, a wybór jest dużo mniejszy.

Pamiętaj, że dmc powyżej 3500 kg to nie tylko kat C, ale jeszcze viatol :evil:

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak to teraz koszta z viatolem z kilometra?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 

GRUPA SPEED CAR

Multiagencja Ubezpieczeniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W takim razie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla mnie będzie 1500 :-)

 

[ Dodano: 2018-07-10, 19:06 ]

Jak to teraz koszta z viatolem z kilometra?

 

W zależności od klasy drogi oraz klasy pojazdu w EURO w zależności od limitów emisji spalin stawka waha się od 0,16 do 0,40 zł. za km dla aut do 12 T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mega cab wychodził tylko jako polift, wychodziły również wersje 1500 Mega cab 5,7 Hemi

na forum był jeden, technicznie może być to 2500 ale masy miały na 1500

 

https://www.ebay.com/itm/2006-Dodge-Ram-1500-HD-SLT-Fully-Loaded-Hemi-4X4-M/302248622312?hash=item465f6bf8e8:g:TREAAOSwaEhZMv-B&vxp=mtr

 

s-l500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Regular cab - 2 lub 3 osobowy

Quad cab - 5 lub 6 osobowy

 

Musiało dużo czasu upłynąć żeby Dodge zrozumiał że brakuje Crew Cab,

Ford i Chevy odrobiły ta lekcje już znacznie wcześniej

 

P.S

Małe kompendium wiedzy o III gen :mrgreen:

http://portal.pickupklub.pl/dane-techniczne/dodge/2002-2008-drdhd1dcdm/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie wiedziałem że i ram miał blizniaka z tylu ;) Mysle ze trzeba rozszerzyc moje poszukiwania :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 

GRUPA SPEED CAR

Multiagencja Ubezpieczeniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niczego nie pokrecilem, to były np. wersje napędu 4x4, w których jest możliwość jazdy 4x4 po drodze o dobrej przyczepności a były też takie, gdzie 4x4 można włączać tylko przy braku przyczepności, np. w terenie. Chodzi mi o to, jakie mogą być rodzaje napędów w RAM-ie III generacji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem, że może chodzić właśnie o to ;-)

W III nie ma centralnego mechanizmu różnicowego, czyli przód jest dopinany na sztywno. To oznacza, że 4x4 możesz używać tylko przy słabej przyczepności.

Funkcja "auto" pojawiła się chyba dopiero w IV generacji. Tyle, że to też jest reduktor bez mechanizmu różnicowego. Przód jest dopinany na sztywno automatycznie po wykryciu poślizgu tylnej osi.

Ostatnie reduktory z możliwością jazdy 4x4 non stop zdarzały się w jedynkach, chyba nawet był kiedyś taki na forum.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Taki półśrodek,

Prawie zawsze gdy był uślizg kół czułem szarpnięcie od zapięcia przodu, im lepsza przyczepność i but w podłodze tym większe. Wiadomo V8-semka nie zwleka z reakcją na gaz i od razu jest katapulta.

Jak już spiął to zachowywał się jak stały 4x4 z blokadą między osiową do momentu od puszenia pedału gazu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jest ich sporo, deska rozdzielcza, przednie zawieszenie na spreżynach,

brak przekaźników, części bezpieczników, więcej modułów sterowania które obsłużysz tylko kompem, CAN, silnik 5.7 już ma MDS, opcja reduktora Auto 4x4, opcja kabiny Mega Cab, opcja fabrycznej navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.