Skocz do zawartości

[RAM 1500] Podgrzewanie foteli nie działa


Maarr80

Rekomendowane odpowiedzi

Maarr80, pod fotelem masz gdzieś pewnie wiązkę z kablami

tu masz fragment z innego forum

 

Element otrzymuje napięcie wejściowe, ale monitor obwodu nie zwraca prawidłowego napięcia wyjściowego, wyłącza obwód, aby zapobiec przegrzaniu i ewentualnemu spaleniu

 

jest jeszcze taki opis tego migania

migają wskaźniki górne i dolne = zwarcie elementu

miga wysoka moc, słabo miga = element otwarty

wysoka nie miga, słabe miganie = czujnik poza zakresem

 

W końcu naprawiłem ten element w zeszłym miesiącu, kiedy czytałem ten wątek. Ogrzane siedzenie nie działało przez kilka lat. 

Każę każdemu, kto się tym zajmie, szybko rozwiązać, jak to naprawić. Jest trochę informacji na temat RamForumz? o tym, co miga światłem, co oznacza. W kopalni IIRC górne światło migało, co oznaczało, że element grzejny jest uszkodzony. Czytałem dawno temu, że zwykle drut pęka dokładnie tam, gdzie łączy się z żywiołem. Rzeczywiście tak było w moim przypadku. 

Aby dostać się do elementu: 

Podnieś siedzisko (zakładając, że masz gniazdo zasilania), aby łatwiej było dostać się do przewodów pod siedzeniem. 
Są dwa małe zielone złącza, jeden w prawym tylnym rogu fotela i jeden na środku siedzenia. Odłącz je i uwolnij przewody od plastikowych klipsów z drutu, które trzymają drut do sprężyn siedziska. 
Wyjmij dwie śruby, które trzymają pokrywę przełączników z boku gniazda. 
Podążaj za krawędziami siedziska pod spodem i odkręć plastikowe klipsy przytrzymujące pokrywę siedzenia. Klipsy wsuwają się w ramę siedziska. Są duże z przodu iz obu stron. Następnie z tyłu znajduje się około 4 plastikowych klipsów. bądź ostrożny i dobrze się nad tym rozejrzyj. 
Po znalezieniu i odłączeniu wszystkich plastikowych klipsów przytrzymujących pokrywę siedzenia, pociągnij za pokrywę siedzenia, zaczynając od tyłu. 
Piankowa poduszka do siedzenia ma element grzejny przyklejony do niej wokół krawędzi. Możesz po prostu podnieść poduszkę z piankowego siedzenia i element z siedzenia, uważając, aby nie uszkodzić drutu i złączy sprężyn. 

Jeśli zdecydujesz się wyjąć element z poduszki, zachowaj ostrożność, łatwo będzie złamać obwód wewnątrz elementu, którego nigdy nie znajdziesz w naprawie. Musiałby zostać zastąpiony. 

sprawdź dwa przewody pod kątem ewentualnych przerw i lutowania, jeśli to konieczne. Druty pękają po tylu cyklach kanapek. Mój drut do tego elementu został złamany, więc go przylutowałem, a ciepło skurczyło się, aby ochronić przewody przed ponownym pęknięciem. 

ponownie zmontować. teraz masz działające podgrzewacze tyłek. 

mam nadzieję, że to pomoże, nie sądzę, żebym zrobił jej zdjęcia. Gdybym to zrobił, opublikuję je.

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.