Skocz do zawartości

6.0 POWERSTROKE opinie


meksykgarage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :)

Mam nadzieję, że założyłem temat w dobrym dziale i nie zostanie usunięty. W razie potrzeby proszę administrację o jego przeniesienie, ale wróćmy do tematu.

Poszukuję auta które dużo przewiezie, pociągnie jeszcze więcej i przy okazji będzie się dobrze prezentował. Wybór padł na pickupa i właśnie jestem w trakcie jego poszukiwań.

Ostatnio przeglądając popularne polskie i zagraniczne serwisy z ogłoszeniami natrafiłem na fajnego Forda F350 2004r 4x4 z 6.0 Powerstroke. Powiem szczerze, że na początku szukałem 250 lub RAMa w benzynie, ale ten sprzęt bardzo mnie zaciekawił. Osobiście przez moje ostatnie auto bardzo zniechęciłem się do silników diesel'a, ale może warto dać szansę kolejnemu... Dlatego też poszukuję opinii na temat tych jednostek. Interesuje mnie ich awaryjność, osiągi, spalanie itp. Może ktoś z was posiada taki motor (6.0) i może mi podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie, czy może w ogóle sobie go darować i szukać innej jednostki napędowej... Za wszelkie info z góry dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link z ogłoszeniem wkleiłem do innego tematu, tylko że mi teraz chodzi jedynie o samą jednostkę napędową. Wiem o niej jak na razie tylko tyle, że w PL części do niej nie ma, więc niemal wszystko będzie trzeba ściągać z US i że ma standardowe dolegliwości związane z wtryskami, EGR itp jak to w dieselu... Przy okazji. Jak u Was wygląda sprawa z częściami zamiennymi w Fordach i Dodge'u. Nie chciałbym z powodu braku części wylądować z Navarą, albo jakimś VAGiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Forda jakieś drobiazgi typu klocki, filtry, sworznie da się trafić nawet na allegro.

Z grubszych rzeczy to już raczej przypadkowo można coś znaleźć.

Z Dodgem trochę lepiej, a do tego jeszcze niedawno można było się zaopatrzyć w części w każdym ASO Jeepa, czy nawet Fiata.

A i Ram jest chyba popularniejszy u nas od eFów, pewnie stąd łatwiej o graty.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę od chłopaków z elbląga elcar parts, jak czegoś nie ma to rockauto lub ebay. Generalnie jak się chce i masz kasę, to nie ma problemu ;)

Ale mam pytanie odnośnie Dodge - czemu do niedawna w aso jeep? Coś się zmieniło? Dodge wyleciał z rynku pl?

pozdrowienia, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to wyraziłem, chodziło mi o to, że nie wiem jak jest teraz.

Ale Dodga faktycznie nie ma u nas, zastąpiły je Lancie itd., które tez już chyba wyleciały w kosmos. Będę w przyszły tygodniu z Wranglem na jakieś akcji serwisowej, to podpytam.

 

[ Dodano: 2017-09-21, 20:23 ]

Byłem i pytałem - oryginalne moparowe części do Ramów można zamawiać w ASO Jeepa/Chryslera.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Serwis Dodga jest w PL. Ja swojego serwisuje w ASO Fiat, Alfa, Lancie, Jeep, Dodge w Opolu.

Super tanio. Samemu nie warto się brudzić. Za wymianę oleju, filtru, podłączony komputer, jakieś nowe oprogramowanie do AIR BAG i audio. Cena 720zł brutto.

Wymiana oleju i filtru w Fiacie Linea to 800zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.