Skocz do zawartości

Zmiana Akcyzy - 2017


Sebastian O.

Rekomendowane odpowiedzi

To jest "dobra zmiana" jaka wybrał naród...

więc niech teraz ten mądry naród który wybrał "dobrą zmianę" płaci akcyzę.... :pala:

 

a co z OC zrobili...

do tej pory za OC/AC/NNW/Asistane za 8 letni samochód 1,4 Turbo 100k przebiegu

co roku płaciłem ok 1200zł... teraz samo OC będzie mnie kosztować 1200 zł :-(

 

Dobrze przynajmniej że w leasingu na RAMa mam stałą wartość polisy przez 5 lat :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poj...nym narodem jesteśmy.

Tadeusz 400-tu w Sejmie i kilku kacyków na stanowiskach to jeszcze nie Naród, więc nie ubliżaj Nam wszystkim :pala: .

 

Co do akcyzy, to pojemności 4000 i powyżej (co Nas dotyczy) niema tak dużej różnicy. Znaczna różnica jest pomiędzy nowym, a 12 letnim pickupem, ale pozostałe roczniki już tak transparentnie to nie wygląda, co nie zmienia faktu że zasadność płacenia akcyzy jak i jej wysokość jest chora :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Orientuje się więc ktoś jaka będzie akcyza w 2017 roku za co takiego (zabudowa doka - prawie pickup;) ):

 

839086009_1_1080x720_lift-doka-dubel-kabina-skrzynia-260-zabudowa-klima-przysucha.jpg

 

lub takiego (wersja przedłużana z zabudową tzw. "holenderską" - za kanapą i ścianą grodziową z tworzywa jest przestrzeń ładunkowa)

 

839546279_1_1080x720_vw-transporter-t4-25tdi-holenderka-long-6-osob-1998-rok-wyszkow.jpg

 

Silnik 2,5l (dokładna pojemność 2,461). Rocznik 1998-2003. Przymierzałem się początkiem przyszłego roku do kupna czegoś takiego ludziom na budowę i teraz nie wiem czy szukać czegoś na szybko przed końcem roku czy spokojnie mogę odłożyć to na 2017 rok.

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o VAT czy o akcyzę.

Z tego co się orientuję i w miarę rozumuję projekt ustawodawcy to taki bus też podlega nowej akcyzie jak każdy samochód który będzie sprzedany w przyszłym roku.

Nie jestem do końca pewien bo akcyza to głupi podatek... lepiej się czuje w VAT i PIT

 

Co do VATu to też nie odliczysz 100% z wiadomych względów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o VAT czy o akcyzę.

Z tego co się orientuję i w miarę rozumuję projekt ustawodawcy to taki bus też podlega nowej akcyzie jak każdy samochód który będzie sprzedany w przyszłym roku.

Nie jestem do końca pewien bo akcyza to głupi podatek... lepiej się czuje w VAT i PIT

 

Co do VATu to też nie odliczysz 100% z wiadomych względów

O akcyzę właśnie pytam.

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się więc ktoś jaka będzie akcyza w 2017 ...

 

 

z tego co wiem to od nowego roku nie będzie nowej akcyzy, bo już nie zdążą, żeby weszła w życie.

natomiast wejdzie ciut później, ale w jakiej formie to pewnie sam Maowiecki nie wie :roll:

 

 

Natomiast aktualnie, jeżeli DOKA ma w niemieckim dowodzie wpisaną kategorię LKW, to w ogóle nie płacisz akcyzy, więc opłaca ci się kupić w tym roku.

 

w ogóle z LKW to jest taka mała dziura podatkowa, jeżeli ktoś kupuje auto na firmę.

Brak akcyzy. Kupując w DE od Turka, który daje brief i kluczyki za kasę, a umowę k-s ma w dupi*, to teoretycznie można wpisać kwotę zakupu z kosmosu;

np auto kosztujące na rękę 5 tys E, wpisujemy na umowie 50 tys E i jest to koszt uzyskania przychodu. jeżeli stawka podatku doch wynosi 19% to odejmujesz prawie 9,5 tys E od podatku :lol:

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jednorazowo wrzucić w koszty auto ciężarowe do dmc 3,5t.

Bez amortyzacji.

 

Tu jest coś na ten temat:

http://www.vat.pl/samochod-w-kosztach--jednorazowa-amortyzacja-do-50000-euro-rocznie-10338/

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra to ile zabule za Suburbana 2006 ?16644? Czy będzie różnica czy kupiony w eu czy w usa i oclony np w De?A po staremu ile bym zapłacił?

Fuck the fuel economy

YUKON XL DENALI 05 6.0L

EXPLORER 94 4.0L OFF ROAD ŁOTR

BYL W200 76 5,2L

FLEETWOOD 87 5,0L

KAPPA 98 3.0L

BYL GAZ 69 3,0L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ile zabule za Suburbana 2006 ?16644? Czy będzie różnica czy kupiony w eu czy w usa i oclony np w De?A po staremu ile bym zapłacił?

 

Wg nowych przepisów zapłacisz 14400 zł.

http://obliczakcyze2017.pl

Nie ma znaczenia gdzie kupisz.

Akcyzę płacisz przy rej. w PL

 

A po staremu to zależne od wartości zakupu, 18,6%,

A jak z USA to wartość zakupu + fracht + cło = podstawa do obliczenia akcyzy.

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.