Skocz do zawartości

Parkowanie w mieście, zakazy itp.


Perugia

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Jak widzicie jestem nowy i potrzebuję trochę wskazówek. Jak to jest? Znajomi mi mącą, że po zakupie Navary będę jak normalny samochód ciężarowy, ale mnie się wydaje, że jednak nie mają racji.

Przecież np. taki znak zakazu B5, dotyczy samochodów powyżej masy całkowitej 3,5t. Tak samo znaki ograniczenia prędkości na drogach ekspresowych i autostradach...

I tu dochodzimy do nieszczęsnego parkowania na chodniku, że niby nie będzie mi wolno parkować.

Wolałbym się dowiedzieć jak jest w rzeczywistości, z autopsji. Macie jakieś zatargi z policją/strażą miejską?

 

Pozdrawiam,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co może być problemem to parkowanie na chodniku:

 

Prawo o ruchu drogowym:

Art. 47.

1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:

1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;

2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;

3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.

 

2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru, roweru lub wózka rowerowego. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.

 

Przez kilkanaście lat jeżdżenia samochodami o dmc większym niż 2.5t nigdy nikt nie zwrócił mi za to uwagi, ale to, jak wiadomo, żaden wyznacznik.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co masz wbite w dowód. jak masz wbite "samochód ciężarowy" to dotyczą cię przepisy o ciężarówkach i nic nie zrobisz.

Wiadomo jak widzi policjant, strażnik miejski osobówkę, suva, terenówkę cz pickupa nie sprawdza czy to osobówka czy ciężarówka bo domyślnie zakłada że to osobówka bo gdzie flotowej skodzie fabii do cięzarówki - więc olej to i parkuj jak osobówka... no chyba że trafisz na upierdliwego policjanta.

Tak mnie pouczał znajomy policjant i przekazuję to tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co masz wbite w dowód. jak masz wbite "samochód ciężarowy" to dotyczą cię przepisy o ciężarówkach i nic nie zrobisz.

Tylko wtedy, gdy przepis nie dzieli samochodów ciężarowych według dmc (tj. na takie poniżej i powyżej 3.5 tony)

Akurat przepisy dotyczące dopuszczalnych prędkości, jak zresztą i w ogóle większość przepisów RD dzieli ciężarówki ze względu na dmc - te poniżej 3.5t z reguły traktowane są tak jak samochody osobowe.

W przypadku parkowania, tj. art. jaki podałem wyżej nie ma znaczenia czy samochód jest ciężarowy, czy osobowy, ważne, czy dmc mieści się w 2.5t, czy nie.

Inna sprawa, że to chyba jedyny przypadek, kiedy granica dmc wyznaczona jest na inną niż 3.5t

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi Panowie, dokładnie o coś takiego mi chodziło. Sam, trafiałem mniej więcej na takie wnioski, ale co innego teoria żółtodzioba, a co innego praktyka kogoś kto jeździ parę lat. Trochę mi szkoda pieniędzy na mandaty z niewiedzy.

 

To jeszcze dopytam czy komuś zdarzyło się zostać "wyproszonym" z parkingu wielopoziomowego, który w regulaminie ma zakaz samochodów dostawczych? Czy po prostu nie zaprzątać sobie tym głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na parkingach wielopoziomowych czy podziemnych parkuję jak chcę i czy jest przede wszystkim miejsce... ważne żeby nie było LPG...

Ja też bym tak chciał ale niestety się nie mieszczę. :-/

FORD F350 SUPERDUTY

CORVETTE C4R

PONTIAC TRANS AM WS6

300C SRT8

GMC TYPHOON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu jeep'ka z gazem i nigdy nie miałem problemu z parkowaniem w parkingach podziemnych, głównie galerie handlowe. Mam wrażenie, że zakaz wjazdu w takie czy inne miejsca z butlą gazową powinien być oznaczony odpowiednim znakiem lub informacją w widocznym miejscu........ wszystkiego nie wiem, więc mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.