Skocz do zawartości

FORD SVT RAPTOR 6,2


abok

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.autokrata.pl/artykul/ford-svt-raptor-6-2-7365

 

 

Auto moich marzeń. Mysle, że 411 KM, 600 Nm oraz 7s do 100 km/h i skoki na 1,5m mówia same za siebie...

 

 

Dokladam jeszcze link do filmu :

http://www.autokrata.pl/artykul/ford-svt-raptor-7030

post-25-15323754534068_thumb.jpg

post-25-15323754534597_thumb.jpg

Nissan Navara DC 2008

 

Natryskowe powłoki ochronne przestrzeni ładunkowych pickup - najtrwalsze na świecie !!!

www.speedliner.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Odgrzeję trochę ten temat, bo Raptor bardzo mi się podoba mimo, że gustuje raczej w Dodgach. Tutaj jest jego oficjalna stona z krótkim ale fajnym filmikiem na początku: http://www.fordvehicles.com/f150raptor/

 

Niezłe osiągi! Jak tam jest silnik??

Standard to silnik 5.4L Triton V-8, 320KM, 529 Nm. Cena podstawowa z 5.4L $38,995.

Opcjona to silnik 6.2L SOHC V-8, 411KM, 588 Nm. Cena podstawowa z 6.2L $41,995.

Będzie jeszcze wersja Raptor XT z silnikiem 6.2L ale o mocy 500KM. Raptor XT będzie praktycznie taki sam jak ten, który startował w wyścigu 2008 Baja 1000 tylko, że będzie miał pełnym "cywilne" wnętrzem. Oprócz stuningowanego silnika 6.2L, zawieszenie będzie miało większy skok. Z 11" z przodu i 12" z tyłu skok zmieni się na odpowiednio 15" i 18". Do tego dojdzie klatka bezpieczeństwa, zwiększone osłony spody auta, przedni i tylny rurowy zdarzak, felgi z bead-lockami i 37" opony. No i niebagatelna cena $99,950.

 

Tu jest trochę więcej info na temat Raptora: http://www.caranddriver.com/news/car/09q4/2010_ford_f-150_svt_raptor_6.2_and_raptor_xt-auto_shows

Voytek

Na asfalt - 2005 Ram 1500, Quad Cab, Hemi 5.7L, 4x4, Nitto Terra Grappler

W teren - 1996 Cherokee, 2-drz, 4.0L, Manual, NP231, Lift RE 5,5", 33"Nitto Mud Grappler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Będzie jeszcze wersja Raptor XT z silnikiem 6.2L ale o mocy 500KM. Raptor XT będzie praktycznie taki sam jak ten, który startował w wyścigu 2008 Baja 1000 tylko, że będzie miał pełnym "cywilne" wnętrzem. Oprócz stuningowanego silnika 6.2L, zawieszenie będzie miało większy skok. Z 11" z przodu i 12" z tyłu skok zmieni się na odpowiednio 15" i 18". Do tego dojdzie klatka bezpieczeństwa, zwiększone osłony spody auta, przedni i tylny rurowy zdarzak, felgi z bead-lockami i 37" opony. No i niebagatelna cena $99,950.

Kurcze... nareszcie seryjny truck który odpowiada mi swoimi możliwościami , przeznaczeniem i konstrukcją. Asfaltowe pickupy (jak Ram SRT) jakoś mnie nie kręcą. A moc silnika powala! Zastanawiam się ile będzie mał następny SRT10 ? No i może Dodge odpowiec coś na tego Forda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie się widzi, ale tak się zastanawiam czy nie lepiej na bogato polecieć z moją efką :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
no mnie się widzi, ale tak się zastanawiam czy nie lepiej na bogato polecieć z moją efką
Ja bym wolał diesla porządnie zmotanego. Hewi djuti to hewi djuti :-P . I oczywiście z kominami za kabiną :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie się widzi, ale tak się zastanawiam czy nie lepiej na bogato polecieć z moją efką
Ja bym wolał diesla porządnie zmotanego. Hewi djuti to hewi djuti :-P . I oczywiście z kominami za kabiną :twisted:

 

te kominy też mnie męczą, ale się mi bardzo paka zmniejszy a to mi nie bardzo odpowiada, al znając siebie to sam siebie wkrótce przekonam :mrgreen:

 

p.s. znowu mi się cytuj z edytuj pomyliło :pala:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
No i może Dodge odpowiec coś na tego Forda.

Już odpowiedział :mrgreen:

 

Pałer Wagon to żadna nowość, były już od początku 3 generacji. Jest ciężki jak diabli więc z hemikiem pod maską osiągi są conaj mnie przeciętne... i dzielnością terenową też nie powala. Przeprawowo może byłby ok, ale trzeba liftować i wymienić amory bo seryjne i tak nie są zbyt dobre. A to już nie seryjny samochód. Moim zdaniem nie jest tak wyrafinowany jak Raptor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Odświerzam temat , jako, że pewnie niedługo na tapecie będzie kupno Raptora. Bodano się przymierza a ja chyba pojadę z nim do Kanady po niego . Jeśli koś znajedzie jakiś ciekawe info na jego temat a które może nam się przydać to poproszę. Najchętniej widziałbym wady i problemy z samochodem... bo zalety wszyscy znamy. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła ale czekamy też na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, miałem na uwadze nowego Rama 1500 Laramie, żyłem w nieswiadomosci istnienia Raptora :oops: Nastawiony jestem na Raptora, mysle ze bedzie bardziej zywotny niż Ram :-P (Jak to Drug ostatnio powiedział " * u mnie :-P ) Cena podobna a mozliwosci Raptora w stosunku do Rama ogromne, zresztą to 2 całkiem inne auta

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja też jakoś nie pomyslałem o nim , ale to jest po prostu samochód stworzony dla Bodano. Myślę że jazda w lesie 100km/h już nie będzie problemem :twisted: ... a moment przwie 600Nm to po prostu potęga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tylko miał kasę na Raptora to napewno bym Raptorem wolał wozić wurst do sklepu :-D, ale to nie znaczy, że zdradzam Rama, ja poprostu widziałbym Raptora w budzie Rama, ale skoro Dodge jeszcze nie dorósł do stworzenia takiego cuda to takim Fordem jestem zachwycony :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No Raptor to na prawdę fajna zabawka. Jestem przekonany, że Paweł będzie zadowolony. Myślałem że mało miejsca jest z tyłu, ale sprawdziłem i na prawdę nie jest źle. Biorąc pod uwagę, że Paweł ma żonę i małego jeszcze syna wystarczy w zupełności.

 

0908_04_z+2010_ford_f-150_sVT_raptor+interior_view.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tylko miał kasę na Raptora to napewno bym Raptorem wolał wozić wurst do sklepu :-D, ale to nie znaczy, że zdradzam Rama, ja poprostu widziałbym Raptora w budzie Rama, ale skoro Dodge jeszcze nie dorósł do stworzenia takiego cuda to takim Fordem jestem zachwycony :-P

 

1)http://www.amerykany.v10.pl/Dodge,RamRunner,czyli,MoPar,daje,znac,o,sobie,41001.html

 

2)http://www.amerykany.v10.pl/Mopar,Ram,Power,Wagon,dla,hardkorowcow,40292.html

00' Chevrolet Silverado 5.3 V8 4x4 LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że mało miejsca jest z tyłu, ale sprawdziłem i na prawdę nie jest źle. Biorąc pod uwagę, że Paweł ma żonę i małego jeszcze syna wystarczy w zupełności.

w modelach 2011 bedzie dostepna buda supercrew...moze warto takiego raptora wziasc pod uwage?

 

Szkoda tylko ze w Polsce nie da sie do konca wykozystac mozlisowci raptora...to auto stworzone do latania po pustyniach.

www.stebel.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to prototypy, a Raptor to... hmmm... seria? :-D

 

Szkoda tylko ze w Polsce nie da sie do konca wykozystac mozlisowci raptora...to auto stworzone do latania po pustyniach.

Jak daje sobie radę na pustyniach to na nasze "drogi" będzie idealny :mrgreen:

 

Bodano, a gaz będziesz wrzucał? :kasztan:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nigdy już nigdzie gazu nie założe

chyba że kiedyś skusi się na V10 Magnum

 

No cóż czasem źle się trafi i to niestety często się zdarza. A ja mówiłem, że z Energy Gaz będą problemy :-P .

 

Ciekawe ile to pali. W sumie ma bardzo nowoczesny silnik ze zmiennymi fazami rozrządu.

 

Paweł, instalujesz SC? Ja bym tam się nie opierdzialal i od razu to zrobił :twisted: , potem znów będzie Ci mało :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bodano weź mnie nie wkurzaj ja miałem być pierwszy :mrgreen:

Mudder, Bodano nie podjął jeszcze żadnych decyzji, więc masz szanse na objęcie prowadzenia :kasztan: Rozmawialiśmy w Bodano na warszawskim browarze i na razie to zwykły pomysł, a do ew. realizacji jest bardzo daleko. Było mówione o ew. imporcie z Kanady, ale żadnych decyzji wiążących nie było, więc nie zapeszajmy, bo się Bodano wk...rwi, że dzielimy skórę na niedźwiedziu. :kasztan:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.