Skocz do zawartości

[F150] 'gruba berta' szarpie w losowych sytuacjach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

Mam 'zonk'a F150 5.4 2005 szarpie po pare sekund w losowych sytuacjach. Czy to na gazie czy to na paliwie. Wiec nie sądzę że to pompa czy układ paliwowy i instalacja gazowa. Obstawiam układ zapłonowy.

... i teraz:

1) czy komuś padały świece i jak padły to na cacy czy sie tak losowo odzywały szarpnięciami? po depnieciu jedzie płynnie znowu

2) czy jak padały wam cewki to jak wyżej? (mi raz wywaliła cewka na swiecy ale juz na stałe nie był to objaw ze sie pojawia i znika)

3) czy sie nie myle że każdy układ ma osobna cewke?

 

4) no i kto zmieniał świece? co zakładał? jakich badziew unikać?

5) ktoś wymieniał cewki? co polecacie, co chodzi do dzis? czego unikać?

 

Dzieki za odpowiedzi.

Na dzień dzisiejszy. Mam OBD od Smaxa i on cos nie chce gadać z F150 więc nie wiem czy komp widzi 'missed fire' itp

 

... Ram to odrazu pokazywał co go boli a tu tak dobrze nie ma ;[

 

[ Dodano: 2015-12-18, 07:42 ]

... oj widze las rąk odpowiedzi.

 

dodam news ... P0308 8 cylinder gubi zapłon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale już masz przecież dobry trop P0308

 

zamień miejscami najlepiej po przekątnej z drugim bankiem świecę, cewkę, wtrysk, wtrysk gazu,

jak błąd się przeniesie na inny cylinder to jedno z tych masz dupnięte

 

jak nie to sprawdź ciśnienie chyba że masz sprzęt w szufladzie to zmierz na dzień dobry

jak ciśnienie jest ok to szukaj w instalacji zobacz jak są wpięte wtryski gazu może są ruski lut

skręcony drut i owinięty taśmą

 

co jeszcze czujnik wału i wałka ale nie rozbierałem takiego silnika to nie wiem jak tam jest z kołem może ma gdzieś luzy albo jest brudne

 

[ Dodano: 2015-12-18, 11:45 ]

http://troubleshootmyvehicle.com/ford/4.6L-5.4L/how-to-diagnose-misfire-codes-3

 

http://troubleshootmyvehicle.com/ford/4.6L-5.4L/how-to-test-the-fuel-injectors-1

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dziś 'gruba berta' jeździła ... szarpie prycha ale bład dziś nie wyskoczył, chciałbym złapać go jeszcze raz

 

tak na marginesie np świece, co lepsze:

- autolite HT1

- autolite HT15

.... powyższe jedno i to sam?

- motorcraft sp515

 

.... innych nie znalazłem na rynku u nas.

 

zyga, dzieki i masz racje moge to przełożyć ale ten 8my jest w parszywym miejscu, dzis wywaliłem świece cewke wtyczki sryczki nic nie znalazłem złożyłem z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna rada, kup świece, które są dedykowane do Twojego silnika. Nie szarp się na coś niezniszczalnego z super platyny i trzema czy czterema elektrodami . Narobisz sobie więcej niepotrzebnego wydatku i wielkiego zawodu. Nie bierz pod uwagę najlepszy , tylko odpowiednia. Motorcraft SP-515 to bardzo odpowiedni wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Parker, a co z Autolite HT1 czy HT15

... wychodzi ze dostawcy w RP sprzedaja tylko platyne czy to Autolite albo Motorcraft ... były kiedys na rynku CHAMPION 7989/T04 ale to juz chyba przeszłość

wszystko to powyżej do mojej 'grubej berty' nawet na forach zza oceanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.