Skocz do zawartości

Sprowadzenie z Niemiec Pickup - opłaty


Sebastian O.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jakie będą koszty sprowadzenie Pickupa z Niemiec, chodzi mi o np. ten egzemplarz

 

będzie traktowany jako ciężarowy czy osobowy?

Akcyza, vat ?

 

http://www.mobile.de/pl/Samochod/Dodge-RAM-1500-V8-Magnum-Doppel-Kabine/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:7700,mdl:13,frn:01-1994,frx:12-2002/pg:vipcar/215052264.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pickupy z paką oddzieloną od kabiny zwykle traktowane są jako ciężarowe więc nie będzie problemu. Najlepiej zadzwonić do oddziału celnego i się dopytać bo były takie przypadki, że ludzie sprowadzali np. amerykańskie salonki lub coś typu El Camino i były to auta traktowane w DE jako ciężarowe nawet w papierach też jako ciężarowe natomiast oddział celny potrafił odezwać się po 3-4 latach do właściciela, który to auto sprowadził i zarejestrował w PL z upomnieniem o zapłatę akcyzy ponieważ oni w celnej nie uważają tego auta jako ciężarowe. Taki jest nasz kraj...

 

Co do tego auta to weź na uwagę, że będziesz miał problem z transportem tego auta, na tablicach zjazdowych nim nie pojedziesz bo nie ma TUV a na lawete też nie będzie chętnych by go zabrać bo auto dość ciężkie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dzięki za odzew,

 

Myślałem żeby samemu skoczyć z lawetą, mam taką z wypożyczalni 3 t DMC wiec by było wszystko ok z wagami.

 

A orientujesz się, jeśli jadę prywatnie, mój holownik, zakup auta na mnie, zestaw nie przekroczy 7,5 t DMC, to czy muszę wypełniać książkę kierowcy na niemcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wzieliście pod uwage ze auto ma usterki i może o własnych siłąch nie dojechac do Polski? I co wtedy bedzie? Holowanie na terenie Niemiec z autostrady to spore koszty. Jeśli jedziesz po auto dla siebie i umowa jest na ciebie prywatnie to nie ma problemu. Dodatkowo umowa na wypożyczenie lawety i wszystko gra. Dla świetego spokoju mozez ksiazke wypełnić, albo pojedyncze kartki - cos na wzór tarcz tacho na kartach a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę musisz wypełnić dla pojazdów dostawczych do 3,5T ale jeżeli z lawetą i przekracza masę to tacho niestety. No zresztą jak i w Polsce. (ale jak to u nas tak i tam wiele aut z przyczepami lata i większość tacho nie ma)

Tylko w Niemczech jest to chyba uzależnione prywatnie/firmowo.

 

Właśnie jak to jest ITD zatrzymuje samochody 3,5T z przyczepami?

Oni to pewnie by się dopytywali o czas pracy bo policja to też do końca tego nie ogarnia przynajmniej jak się pytałem podczas kontroli to udawali że nie słyszą pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz prywatnie, po auto dla siebie żadne czasy pracy cie nie dotyczą. Ale w Niemczech dla swietego spokoju można takie cos wypełnić i tyle. Faktem jest że nikt nie udowodni ci czy jedziesz prywatnie czy w ramach działalności - chyba że ewidentnie rachunki bedziesz miał na firme wypisane. Jak na Imie i Nazwisko to nie ma problemu. Kolejna sprawa to że nie jedzie swoja laweta jest na plus - pożyczył żeby sobie przywieźć auto dla siebie prywatnie - umowa wynajmu na Imie i nazwisko. Jest też coś takiego jak na potrzeby własne - ale to inne pojecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie tylko ze od soboty godziny 22 do niedzieli godziny 22 w DE jest zakaz poruszania sie samochodom ciężarowym,także autom zarejestrowanymi jako ciezarowki. Pewnie Sebastian nie bedzie przez week jechac po auto ale moze informacja ta przyda sie dla innych wybierajacych po samochód. Sprawa wyglada tak że nawet np. Seicento ciezarowe samo w sobie moze sie w tym czasie co w/w czasie poruszac, ale z przyczekpa jzu nei, bo jest brane jak normalny zestaw ciezarowy. Jesli przy zwyklej kontroli drogowej wyjdzie ze Seicento(ciezarowe)z przeyczepka, jechalo w zakazanym czasie skonczy się karą.Kara za złamanie tego przepisu może kosztowac od 5-30 tys euro.

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W przypadku pickupów z jednym rzędem siedzeń nie ma problemów, ale ws. crew cab każdy urząd ma swoją politykę niestety.

 

 

Jakie będą koszty sprowadzenie Pickupa z Niemiec, chodzi mi o np. ten egzemplarz

 

będzie traktowany jako ciężarowy czy osobowy?

Akcyza, vat ?

 

http://www.mobile.de/pl/Samochod/Dodge-RAM-1500-V8-Magnum-Doppel-Kabine/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:7700,mdl:13,frn:01-1994,frx:12-2002/pg:vipcar/215052264.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W kontekście "Akcyza 2016" jeszcze...

 

Panowie (Panie jeżeli są tu to też...) a jak na dziś wygląda sprowadzenie starego pikapa?

Mam na myśli coś (Silverado/K1500) z lat 90-tych i z V8 z Holandii.

 

Przepraszam, jeżeli temat już był , ale nie działa mi odnośnik "Szukaj".

 

Czy za auto z krótką kabiną (ew. 1.5 cab) celnik może naliczyć akcyzę? Bo na dzień dzisiejszy wynika że kosztami było by tylko badanie techniczne, tłumaczenia i rejestracja? Pewnie na 100% odpowie urzędnik w celnym, po sprowadzeniu. Bo różne mogą być interpretacje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście "Akcyza 2016" jeszcze...

 

Panowie (Panie jeżeli są tu to też...) a jak na dziś wygląda sprowadzenie starego pikapa?

Mam na myśli coś (Silverado/K1500) z lat 90-tych i z V8 z Holandii.

 

Przepraszam, jeżeli temat już był , ale nie działa mi odnośnik "Szukaj".

 

Czy za auto z krótką kabiną (ew. 1.5 cab) celnik może naliczyć akcyzę? Bo na dzień dzisiejszy wynika że kosztami było by tylko badanie techniczne, tłumaczenia i rejestracja? Pewnie na 100% odpowie urzędnik w celnym, po sprowadzeniu. Bo różne mogą być interpretacje....

 

Wg aktualnych przepisów auto ciężarowe (wg przepisów celnych) musi mieś dłuższą przestrzeń ładunkową niż połowa rozstawu osi. wtedy nie ma akcyzy.

natomiast wg projektu nowej akcyzy, tego już nie będzie. przepisy mają być ujednolicone i akcyza ma dotyczyć wszystkich pojazdów.

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg aktualnych przepisów auto ciężarowe (wg przepisów celnych) musi mieś dłuższą przestrzeń ładunkową niż połowa rozstawu osi. wtedy nie ma akcyzy.

Jest tego troszkę więcej, bo i jeden rząd siedzeń itp.

Ogólnie pickupy łapią się na ciężarowe praktycznie tylko te 3 osobowe, bo jak ma drugie drzwi i drugi rząd siedzeń to już jest problem :-/ .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg aktualnych przepisów auto ciężarowe (wg przepisów celnych) musi mieś dłuższą przestrzeń ładunkową niż połowa rozstawu osi. wtedy nie ma akcyzy.

Jest tego troszkę więcej, bo i jeden rząd siedzeń itp.

Ogólnie pickupy łapią się na ciężarowe praktycznie tylko te 3 osobowe, bo jak ma drugie drzwi i drugi rząd siedzeń to już jest problem :-/ .

 

Pozdrawiam

 

ale nie do akcyzy.

w PL auto ciężarowe ma zupełnie różne definicje w skarbówce (VAT), w celnym i w ruchu drogowym :lol:

 

Akcyza - tak jak już napisałem wyżej.

Skarbowy - żeby odliczać VAT bez kilometrówki to musisz mieć jeden rząd siedzeń.

Jak masz więcej to albo odliczasz 50% i śpisz spokojnie, albo odliczasz 100% i proawdzisz kilometrówkę, ale tutaj, jak użyjesz auta prywatnie to maksymalna kara nałożona wynosi ponad milion zł :lol:

A w ruchu drogowym - jest na forum wątek, ale ogólnie auta do DMC 3,5t są traktowane jednakowo.

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jakie beda dokladne koszty w PL zarejestrowania samochodu sprowadzonego z DE za 40tys Euro?

i drugie pytanie jeden ze sprzedających przestrzga przed zakupem u innych ktorzy:

"...Uwaga – nagminnie pojazdy typu pickup: Dodge Ram 1500, Ford F 150, Toyota Tundra, Toyota Tacoma w wersji Crew Cab / sprzedawane są bez wymaganego podatku akcyzowego - z brief LKW, jako pojazd ciężarowy /podatek akcyzowy to 18,6% naliczany od wartości celnej/.

Pojazd, który ma nadany na granicy Unii Europejskiej kod celny 8703- to samochód osobowy / taki sam kod celny występuje na terytorium RP i wymagana jest zapłata podatku akcyzowego, jak od pojazdu osobowego/. Klasyfikacja ta wynika z przepisów UE dotyczących pojazdów typu pickup / samochód osobowy to taki, w którym długość przestrzeni załadunkowej, mierzonej wzdłuż podłogi jest mniejsza niż 50% rozstawu osi pojazdu, tzw wheelbase/.

W przypadku braku takiej opłaty / zaświadczenia o zapłacie podatku akcyzowego/ - konieczność takiej opłaty może spaść na kupującego. .."

Jak sprawdzić czy samochod w PL ma zaplaconą akcyzę i jaki ma kod celny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i drugie pytanie jeden ze sprzedających przestrzga przed zakupem u innych ktorzy:

"...Uwaga – nagminnie pojazdy typu pickup: Dodge Ram 1500, Ford F 150, Toyota Tundra, Toyota Tacoma w wersji Crew Cab / sprzedawane są bez wymaganego podatku akcyzowego - z brief LKW, jako pojazd ciężarowy

 

samochód osobowy to taki, w którym długość przestrzeni załadunkowej, mierzonej wzdłuż podłogi jest mniejsza niż 50% rozstawu osi pojazdu, tzw wheelbase/.

?

 

w twoim pytaniu jest zawarta odp.

kupuj auto wg tego powyższego przelicznika.

a jak auto nie spełnia tych wymagań, to niech sprzedający da ci papier uiszczenia akcyzy.

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzic kod samochodu ? cz byl sprowadzony jako ciezarowy czy osobowy? wszystkie u nas RAM y sa sprzedawane jako ciezarowe i nikt nie zaplacil akcyzy

 

skąd masz takie dane?

zadzwoń do urzędu celnego i spytaj, czy udzielą ci takiej informacji.

 

Jak ja sprowadzałem swojego pickupa, to na papierach celnych mam wpisaną klasyfikację (cło w DE);

natomiast w PL babka w okienku chciała mnie skierować do celnego po akcyzę, ale po przeczytaniu tłumaczenia papierów celnych, dała sobie spokój.

a sprowadzałem pickupa nie podlegającego akcyzie, więc jak chcesz takiego kupić (czyli dłuższa paka niż połowa rozstawu osi) to ciebie akcyza nie interesuje.

a jeżeli interesuje ciebie pickup, który podlega akcyzie, to niech sprzedawca zapewni ci papier.

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amisz,

co UK to obyczaj

jedź do swojego i poproś na piśmie : )

 

pewne jest to, że musisz mieć umowę z tym co sprzedaje w pl

jak będziesz miał z ostatnim z brief to masz pozamiatane, dużo ludzi ostatnio ma problemy z zakupami z allegro, kupują towar idzie z Chin bezpośrednio do nich mimo, że kupili u kogoś na allegro to są jako importer i zdziwieni, że do zapłaty jest cło :)

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.