Skocz do zawartości

jakie opony do Rama


mrB

Rekomendowane odpowiedzi

Moim kapciom juz blisko do konca - niedlugo ramidlo bedzie jezdzic na slick'ach

Ktore oponki 20" polecacie do Rama i skad je wziac?

Mam mozliwosc importu prosto z US po kosztach transportu, tylko nie wiem czy warto - jest troche opon rowniez na UK ebay'u, pewnie na allegro tez by sie jakies znalazly ...

Jedyny wymog to - musza byc wielosezonowe.

 

Obecne to General Grabber 275/60 R20 i nie moge na nie narzekac - fura jezdzi na nich od 2008/09.

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W EU, w rozmirze 275/60R20 dostępne są takie opony całoroczne ( z onzaczneim M+S) :

Cooper Discoverer CTS - szosówki

Cooper Discoverer AT3 - ATeki

Cooper Zeon LTZ - coś pomiedzy AT a szosówką, bardzo popularany model opon używanych w taczkach ;-)

General Grabber HTS - szosówki

Toyo Open Country AT - ATeki

Yokohama G012 Geolandar A/T-S - ATeki

 

i skad je wziac?

 

sie da załatiwć ;-)

Jeep Grand Cherokee WG 4,7 V8 +lift 3.5'

https://4na4sklep.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Endrju

 

zapomnialem dopisac - w gre wchodza w zasadzie tylko caloroczne szosowki :-|

 

 

 

Zna ktos moze ten wynalazek?

 

http://www.nankangusa.com/tires/rltsuv/nankang-sp-7

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nankang/SP7.htm

 

 

Cena jest hipermarketowa, ale do moich krotkich przebiegow... rating ladownosci wysoki, wiec moze nie rozpadna sie np. po 2 latach :roll:

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nankang są też dostepne jak i Federal Cougaria S/U i Atturo AZ800 Te dwie ostatnie to jedna i ta sama opna produkwane przez Federal. Wszytskie są produkcji Taiwańskiej. Niesty nie jestem w stanie nic napisać na temat jakości tych opon bo nie miałem z nimi styczności.

Jeep Grand Cherokee WG 4,7 V8 +lift 3.5'

https://4na4sklep.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony całoroczne to jedna wielka pomyłka.

 

Na Nankanga (ze względu na cenę) zdecydowałem się na komplet letni i zimowy w Renówce. Odpuść te opony - taka moja opinia. NIe kupię nigdy więcej.

 

Letnie już dwie były wymienione na gwarancji, bo łapią guzy i się krzywią, a zimowe mają bardzo słabe trzymanie.

 

Jak pisałem - te zjeżdżę i nigdy więcej Tajwanu na felgach.

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony całoroczne to jedna wielka pomyłka.

Ja osobiście nie widze sensu zakupu opon letnich i zimowych w warunkach w których użytkuję auto. Sprawa ma się inaczej pewnie jeśli ktoś z Was jeździ po górach i ma częste wyjazdy autostradowe, wtedy komfort na autostradzie latem da tylko dobra letnia, a zimą konieczna jest dobra zimówka. Zdecydowana większość ludzi jakich znam, którzy jeżdżą pickupami jeździ jednak na całorocznych i to w każdych warunkach i jak zmieniają opony to znowu na całoroczne.

Punkt widzenia zależy od zawartości portfela i oczekiwań. Z mojego punktu widzenia opony całoroczne w pickupach są rewelacyjne, a bynajmniej te które użytkowałem, ale to moja subiektywna ocena.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z drugiem

wiekszosc (duzych) truckow tez jezdzi na calorocznych oponach,

przy jezdzie 3T pickupem zima to ostroznosc trzyma cie na drodze, a zimowki tylko pomagaja ;-)

 

Najprawdopodobniej zakup skonczy sie na Grabber'ach HTS - maja jako jedyne na rynku w miare przyzwoite parametry na mokrym, Coopery moze i sa sporo tansze (w hurtowniach) - ale sa zdecydowanie gorsze przy jezdzie w deszczu.

 

Jesli ktos z Was zna zrodelko swiezych i tanich Generali - dajcie znaka

 

Endrju - dzieki za szybkie odpowiedzi

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęły rozwarstwiać się ranty. Nie w jednej, tylko we wszystkich czterech jednocześnie. Strach było na tym jechać. Szybciutko zmieniłem na HP-ki.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma prawo do swojej opinii. W mojej opona ma nie tylko służyć do rozpędzania auta ale i do skręcania a przede wszystkim zatrzymania. W tych dziedzinach masa ani 4x4 nie zastąpią dobrej zimówki. Niemniej jednak mam nadzieję, że w sytuacji ekstremalnej nie będę musiał być na kolizyjnym ;)

 

Powodzenia w zakupie, więcej nie jestem w stanie doradzić oprócz odradzenia Tajwanu.

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mRb ja jeżdże na Cooperach Discovery M+S cały rok i jestem abrdzo zadowolony. Dużo lepsze opony od Goodyearow. Bardzo dobrze sprawują się zimą, na mokrym asfalcie jest również dobrze. Latem może troszeczke głośniejsze od GoodYearow ale pod każdym innym względem dużo lepsze i mało tego dostepne w DE na stronie reifen.com pozdro(albo u Endrju)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęły rozwarstwiać się ranty. Nie w jednej, tylko we wszystkich czterech jednocześnie

 

przewidywalna kostrukcja i jednolity proces produkcyjny :-P

 

Jeszcze raz dziekuje za wszystkie odpowiedzi, w linku ponizej porownanie parametrow opon (nie chodzi o cene, tylko o opor toczenia, przyczepnosc i dop. obciazenia).

Ponawiam wiec moja prosbe o swieze tanie Grabberki, jesli ktos cos ... :kasztan:

 

http://www.reifensuche.com/Kaufen/Suchergebnisse?show&search=w275-s60-d20

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Cooper'y są lepsze, ale Wranglery mają białe napisy, jeszcze się z nimi nie utopiłem podczas trzeciego sezonu użytkowania.

Dodam, że swego czasu Zuzcar miał je za 28000zł brutto za 4 sztuki, wiec nawet nie myślałem o żadnych innych ;-) .

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia. Może moje z jakiejś złej partii były.

Może z PiS-u :-) Twoje też śmierdzą? Moje waliły tak, że samochód mogłem lokalizować po zapachu.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostrza rada , zamienic fele na 17'' ( wiem , wiem , nie sa tryndy ;-) ) zalozyc TOYO OPAT ( naprawde dobre :up: ) i cieszyc sie z jazdy , tu za 643 zl http://www.oponeo.pl/dane-opony/toyo-open-country-a-t-265-70-r17-121-s-lt#57647772

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hankook Dynapro rf10, sciera sie bardzo wolno, nie straszna jej predkosc do tego ma fajny bierznik i biale napisy na boku no i cena mysle ze przystepna. Bridgestone przy niej wyglada dosc dziadowsko a Hankook agresywnie i do tego podoba mi sie ze ma plaskie czolo opony. Porownalem do Bridgestona bo takie mielem wczesniej.

 

Napewno zdecydowal bym sie jeszcze raz

 

Pozdrawiam

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.