Skocz do zawartości

półtorej kabiny - kanapa mod


misman

Rekomendowane odpowiedzi

Bry.

 

Miałem aparat Zorka 5, i zrobiłem kilka zdjęć... :mrgreen:

Może się komuś przyda.

 

W użytkowaniu RAMa "półtorej kabiny" doskwierał mi brak możliwości złożenia części kanapy, do częściowego załadunku, i żeby jeszcze jedna osoba mogła jechać. Lub osoba i pies. Lub w ogóle fajnie byłoby mieć tą kanapę dzieloną.

Postanowiłem zaadaptować kanapę z nowszego modelu, gdzie taki "ficzer" istnieje. Nabyłem drogą kupna :mrgreen: i zamontowałem.

Montaż sprowadził się w zasadzie do:

- demontażu starej kanapy

- demontażu podstawek (profili tłoczonych) starej kanapy

- dorobieniu nowych podstawek z solidnego, 5mm ocynkowanego płaskownika

- ocynkowaniu sprayem ocynkowanych podstawek :mrgreen:

- przykręceniu nowej (w sensie nabywczym ;) ) kanapy

- cieszeniu się osiągniętą nową, niespotykaną dotąd 8-) w "półtorówce" funkcjonalnością wnętrza :mrgreen:

Nic nie przerabiałem. Nowe podstawki dorobiłem tak, aby można je było przykręcić do otworów montażowych, do których przykręcone były stare podstawki. Użyłem też starych, oryginalnych śrub z tych otworów, o twardości 10. Do montowania kanapy do podstawek nabyłem nowe śruby z nakrętkami również klasy 10.

W zasadzie - powinno wytrzymać bezpośrednią eksplozję granatu w środku 8-) :mrgreen:

Między częściami kanapy powstał odstęp o szerokości ok. 5 cm. Wynika on m.in z tego, że wykorzystałem oryginalne zawiesia na oparcie kanapy - jak już wspominałem, nie chciało mi się nic przerabiać, a jednocześnie zachowana jest całkowicie możliwość powrotu do oryginalnej konfiguracji. Mnie ta szpara nie przeszkadza, oczywiście każdy ewentualny naśladowca :mrgreen: robi sam jak uważa ;) Ważnym dla mnie jest, że mogę np. z tyłu wieźć osobę i psa. Lub osobę i parę gratów. Lub jak kto uważa. Zresztą - można to traktować jako kolejny "ficzer" np. świetny uchwyt na butelkę z napojem :mrgreen:

Nowa kanapa ma też kolejną wartość dodaną: isofix, czego niestety nie było w oryginale. Jest wygodniejsza od oryginalnej "deski". No i udało mi się dorwać w kolorze nieodstającym specjalnie od tonacji wnętrza, niezniszczoną, nie porwaną, z działającymi zapadkami blokad położenia.

Ogólnie - jestem zadowolony jak cholera 8-) :mrgreen:

 

10427205.jpg?1393012170

10427210.jpg?1393012170

10427212.jpg?139301217010427219.jpg?139301217010427189.jpg?139301217010427196.jpg?139301217010427197.jpg?1393012170

 

http://pokazywarka.pl/1ptujj/

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za inwencję!! Jak teraz z miejscem na nogi z tyłu? Powiększyło się, czy tyle samo?

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt pochylenia oparcia jest taki sam jak był? w III gen też jest deska tak jak w II gen :-/

Zawsze wygodniej niż na tej ławce, ale na nogi to tam miejsca chyba nie będzie po normalnym ustawieniu siedzeń z przodu. Mam wrażenie, że zamienił stryjek ...

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt pochylenia oparcia jest taki sam jak był?

 

Mniej więcej. Stopka kanapy jest równoległa do podłogi, kąt siedziska jest więc określony wyłącznie kątem konstrukcyjnym samej kanapy.

 

Jak teraz z miejscem na nogi z tyłu? Powiększyło się, czy tyle samo?

 

Nowe siedzisko wymiarowo jest nieco większe "w przód" od starej ławki. Wygodniej się siedzi i nogi są bardziej podparte. Ale wobec powyższego przestrzeń ogólnie jest nieco mniejsza.

 

na nogi to tam miejsca chyba nie będzie po normalnym ustawieniu siedzeń z przodu. Mam wrażenie, że zamienił stryjek

 

Do wożenia osoby z tyłu i tak trzeba było przesuwać przedni fotel. Co za różnica, że trzeba przesunąć o 3 cm dalej ?

Ja jestem z rozwiązania zadowolony, całkowicie spełnia ono MOJE potrzeby i oczekiwania :mrgreen: Nie chcesz - nie rób :-P :mrgreen:

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.