Skocz do zawartości

Bagażnik na skuter wodny


Sebastian O.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Mam do Was pytanie, muszę zrobić sobie bagażnik na skuter wodny, ale musi być on taki wysoki jak Miśka, długość skutera z przyczepką około 3,7 m więc część przednia będzie nad kabiną a tylna wystawała poza pickupa. I teraz najważniejsze masa skutera 370 kg ( nie wiem czy z paliwem czy bez) , masa przyczepki 140 kg, razem 500 kg, czy burty wytrzymają takie obciążenie ?, każdy zakręt będzie testem łosia ?

 

Co o tym myślicie? tylko szczerze :mrgreen:

 

 

2012-09-06-097.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Well... test łosia niekoniecznie o ile nie przesadzisz z prędkością, bo jednak prawie 400 kg na wysokości dwóch metrów to nie w kij dmuchał. Ja bym się bardziej obawiał, że mnie taki skuter odjedzie przy gwałtownym hamowaniu, choć to też pewnie kwestia odpowiednio mocnej konstrukcji bagażnika i mocowań skutera. Natomiast zastanawia mnie jedno - jak Ty chcesz wsadzić na dach te 400 kg? Masz zamiar zamontować sobie HDSa? :mrgreen:

 

ZURAW%20PICK-UP%20MNIEJSZY%201.jpg

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

dokładnie HDS

http://allegro.pl/zuraw-zaladunkowy-0-9t-pick-up-podnosnik-hds-i2819559500.html

 

Pytanie jak się będzie zachowywał rozkład mas na pickupa jak będę chciał ponieść z jednej burty, cały chyba się przechyli na bok, a wtedy nie obrócę wieżyczką pod górę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć jakieś łapy, w sensie podstawy pod samochód, tak jak to się stosuje w ciężarówkach. Mam kilka HDS-ów, między innymi jeden jest zamontowany na Sprinterze z tyłu paki. W momencie podnoszenia ładunku (agregat igłofiltrowy) o wadze ok. 600kg przód sprintera frunął w górę jak rakieta. Sprinter z podwójną kabiną, nie dość, że jest dłuższy od rama, to na pewno dźwignia, która się tam tworzyła, przy ciężarze 600kg, będzie dużo silniejsza niż przy krótkim Ramie.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
A może coś w tym stylu ?

 

http://www.sportslift.com/cycletoylift2.html

 

to jest bardzo drogie ale fajne, tylko skuter będzie miał 3,7m a na haku będzie podczepiona przyczepa campingowa wiec ten manewr nie przejdzie.

Kobyłki pod ramę - ok

 

ja też się obawiam mieć 500kg nad głowa , dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że właśnie sposób za i wyładunku może być największym problemem. Na tym zdjęciu, na którym jest mój Gumiś są co prawda rury plastikowe, ale też trochę ważą.

Sebastian! A jak według Ciebie ma być to załadowane? Skuter na dole, a nad nim przyczepka? Czy jakoś inaczej?

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wstawisz zestaw na pakę, ale tyłem do przodu, to zaczep dużo będzie wystawał? Możesz w takim ustawieniu spokojnie zapiąć kemping i nie mieć stresa, że masz 500kg nad głową.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jutro zmierze ile będzie wystawac poza zderzak.

 

Przyczepka potrzebna do slipowania, planuje wyjazd do Chorwacji a tam slipuje się na brzegu morza, są kamienie i nierówno wiec bezpośrednie zdejmowanie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośrodku paki woziłem rury, które były oddalone od przyczepy dosłownie o 20 cm. i wszystko grało. Wiadomo - im dalej będziesz się oddalał od osi pojazdu, tym mniej możesz wystawić poza obrys, ze względu na zakręty, na których przyczepa zbliża się do ciągnika. Biorąc jednak pod uwagę długi dyszel cepki od skutera i sam jego klinowaty kształt, myk może się udać. ;-)

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka potrzebna do slipowania, planuje wyjazd do Chorwacji a tam slipuje się na brzegu morza, są kamienie i nierówno wiec bezpośrednie zdejmowanie odpada.

Ok. A jakby tak skuter bezpośrednio na pakę, a przyczepkę powiesić na przodzie albo tyle kempingu? Chyba jest lżejsza od samego skutera. Ewentualnie skuter na pakę, a przyczepkę na bagażnik o konstrukcji podobnej do Miśkowej? Wymaga to trochę zachodu ale z hds-em powinno być łatwe.

Bo po głębszym zastanowieniu 400 kg na wysokości 2 metrów jednak zaczyna działaś na wyobraźnię...

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może będziesz postrzegany w sposób podobny jak ten człowiek na zdjęciu...

 

a cepka nie ma łamanego dyszla ?

post-915-15323756198103_thumb.jpg

Reklamy, billboard`y, banery, plakaty, konstrukcje, oświetlenia, kompleksowa obsługa klienta, wynajem podnośników koszowych, stawianie bezobsługowych oświetleń led`owych z baterią słoneczną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem po co Ci by był HDS, przy każdej Marinie jest dźwig który taki skuter postawi Ci gdziekolwiek byś zechciał.

Reklamy, billboard`y, banery, plakaty, konstrukcje, oświetlenia, kompleksowa obsługa klienta, wynajem podnośników koszowych, stawianie bezobsługowych oświetleń led`owych z baterią słoneczną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ale to kosztuje, i jestem uzależniony, we wrześniu byłem na kempingu gdzie 30 m od mojej przyczepy ludzie wodowali sobie pontony , riby, było to na kamienistej płazy, kazdy mial wozek, przyczepke. Na noc chciałbym wyciągać skuter z wody i go przepłukać słodka. Zostawiać w Marinie skuter to kolejne koszty, tego chce uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że przy połowie tony na dachu nie wyjdzie nic dobrego,

aaale, do odważnych świat należy.

 

Przez chwile miałem szalony pomysł żeby do Cepy Campingowej dorobić stelaż, ją samą uszczelnić i nią wodować skuter.. Ale to już chyba skutr na dachu jest lepszym rozwiązaniem...

 

[ Dodano: 2012-11-26, 22:32 ]

...

 

[ Dodano: 2012-11-26, 22:37 ]

A dało by się wcisnąć skuter na dyszel przed Campingówke?

W sumie nie było by to bardzo głupie, może przedłużyć sam dyszel, było by mniej zachodu , a mam pomysł jak skuter tam wkładać i zdejmować !

 

[ Dodano: 2012-11-26, 22:38 ]

HDS

post-915-15323756204302_thumb.jpg

post-915-15323756204902_thumb.jpg

Reklamy, billboard`y, banery, plakaty, konstrukcje, oświetlenia, kompleksowa obsługa klienta, wynajem podnośników koszowych, stawianie bezobsługowych oświetleń led`owych z baterią słoneczną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

przyczepa Campingowa jest dość delikatna (lekka) i przerobki nie wchodzą w gre, zreszta jej ładowność to około 200kg

 

 

zmierzyłem pake, po otwarciu z burtą ma 305cm, a do kuli haha 285 cm ,

w domu zmierze ile jest od zaczepu do początku samej budy przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.