Skocz do zawartości

Wydłużenie przestrzeni pasażerskiej na MEGA CAB - pomysły !!


Sebastian O.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

wiem, wiem, spoko ;-)

 

też bym chciał żeby został na forum,

też bym chciał go zatrzymać, ale muszę mieć większą kabinę aby zabrać rodzinkę + przyczepę kempingową + skuter wodny albo mały rib i ... na Chorwację :mrgreen:

 

jest jakiś MacGaywer na forum i przedłuży mi kabinę do wersji Mega cab ?, może być bez drzwi, to go zostawię :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jest jakiś MacGaywer na forum i przedłuży mi kabinę do wersji Mega cab ?, może być bez drzwi, to go zostawię

 

Nie ma problemu wszystko da się zrobić.

Trochę blachy, spawania, szpachli, klepania itp i będzie elegancko. To jak ?

26473570001_large.jpg

26473570003_large.jpg

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie to myślę, że temat jest do ogarnięcia tylko pewnie koszt byłby spory :-) Nie zmieniasz rozstawu osi, napędy zostają te same, rama też bez ingerencji. Jedynie wydłużenie budy i skrócenie paki na tej samej ramie. Paka to pikuś - ścianka tylna zostaje bez zmian. Wlew paliwa masz przy nadkolu. Z budy też zostaje tył ten sam. Trzeba by tylko dach, boki i podłogę 'rozciągnąć' :-P Szyby z ciemnego plexi + jakaś wygodna kanapa na tył. Wbrew pozorom to nie takie trudne by było do zrobienia przez blacharza / lekiernika z głową na karku ;-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pake bym dał Short bed 1,80 m oryginał taka jak Miśka, zostało by 60 cm popisu dla blacharza :-D , może są w Polsce firmy rodem z Monster Garage :lol:

 

No to już w ogóle luksus jak byś pakę miał gotową :-)

 

Filozofii wielkiej nie ma - instalacje paliwowe / elektryczne zostają te same, napędy te same, rama bez przeróbek (ew. dospawać jakieś mocowania do przedłużonej budy).

 

Największym kosztem byłoby chyba zdjęcie budy z ramy. Ew. można próbować ciąć na ramie i robić wstawki (podłoga, boki, dach). Potem zostaje Ci wygłuszenie, nowa podsufitka (to na zamówienie zrobisz bez problemu), wygodna kanapa na tył i szyby z plexi + uszczelki.

 

Nie masz z tyłu drzwi, więc jest z górki :-)

 

Ja na Twoim miejscu pogadałbym nawet z firmami robiącymi zaawansowane zmoty. Oni też często przerabiają budy, ramy, itp. Pewnie mają kumatych blacharzy :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było kupić połowę budy, odciąć tył z szybą i wszczepić go w środek i myslę że to by była najtańsza i bezpieczna opcja (ori przetłoczenia itp.) Pozostaje kwestia szerokiej szyby którą oszywiscie da się zrobić na zamówienie.Buda by się powiększyła więc potem można by się skusić na komplet foteli z mega caba :mrgreen: trzeba by tylko wszystko pomierzyć...........

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian O., Szybę (plexi czy jak to się tam zwie) dopasują Ci w MAZICO w Pabianicach

 

 

A na poważnie - zna ktoś taką firmę od Plexi w Wawie? Czy mam zapieprzać do Pabianic, żeby dorobić sobie szybę do nadbudowy?

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie - zna ktoś taką firmę od Plexi w Wawie? Czy mam zapieprzać do Pabianic, żeby dorobić sobie szybę do nadbudowy?

Jeśli ta szyba w nadbudowie jest gładka bez żadnych zagięć itp a jej boki są nie widoczne (bo są ukryte pod uszczelką) to bez problemu można sobie samemu taką plexi w domu wyciąć wyrzynarką z drobnym ostrzem.

A samą plexi kupisz w internecie lub jakimś sklepie budowlanym.

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie - zna ktoś taką firmę od Plexi w Wawie? Czy mam zapieprzać do Pabianic, żeby dorobić sobie szybę do nadbudowy?

 

Miśku znajomek cudował coś ze swoim autem i dorabiał niteypową szybę z plexi tu

http://www.moto-market.pl/auto-szyby-kurnatowski/

był zadowolony

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Sebastian O., Szybę (plexi czy jak to się tam zwie) dopasują Ci w MAZICO w Pabianicach

 

tak wiem, pracuje od nich 200 m ;-) , dorabiałem tam szybę prostą tylnią do swojej nadbudówki po tym jak ze sam zbiłem :evil: , hartowana, przyciemniana gr. 3mm albo 4mm coś koło 190 zł jak dobrze pamiętam.

 

Zobaczcie jaki horror :shock:

 

 

3c.jpg

3d.jpg

3e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondzio! Bodano! Dzięki za pomoc. Kupiłem od Druga nadbudówkę i ma strzaskaną szybę tylną. Prosta, bez żadnych wygięć. Szukałem w necie, ale znajdowałem tylko jakieś hurtownie, w których mogłem kupić całe tafle. Skorzystam z podpowiedzi Bodano. Zrobię szybkę, jeszcze folia zmieniająca kolor ze srebrnego na jeszcze nie wiem jaki i gotowe!!!!

 

Sebastian!! Sorki za malutki oftopiczek! :raca:

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od Druga nadbudówkę i ma strzaskaną szybę tylną. Prosta, bez żadnych wygięć

 

Artur tą strzaskaną szybkę z plexi Piotrkowi dorabiałem ja i wcale ona nie jest idealnie prosta, ale niestety w domowych warunkach nawet nie próbowałem ją wyginać.

 

Jak chcesz żeby naprawdę było ładnie to jednak polecam szkło, plexa moim zdaniem jest za lekka

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pakę. Miała być z niej przyczepka lecz na razie nie mam weny. Nie dużo mi brakuje. Mam paczkę, klapę, koła, no i ramę. W paczce jest zrobiona blacharka i położony lakier (niestety taki jak mój, więc Ci nie pasuje). Zaraz pójdę zmierzyć.

 

Zmierzyłem. Wyszło mi ca 104-105cm. Ciężko dokładnie zmierzyć ze względu na fendery ale pogląd masz. Przyszło mi na myśl, że możemy się zamienić. Tylny wymiar jest praktycznie taki sam.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później zamiast szpachlować, malować itd. itp. można pokryć powłoką i będzie jak z fabryki ;) Nie to, że reklamuję siebie ale wiem jak to wyglada i dużo takich operacji przeprowadzamy i jeszcze sie nie zdażył klient, któremu by szczęka nie opadła ;)

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no dobra, napisze to - nie rob tego bo slabo bedzie to wygladac... :roll:

Zgadzam się z Mario. Żeby taka customowa przeróbka wyglądała przyzwoicie to potrzeba kupę pracy i jeszcze większą kupę kasy. W przeciwnym wypadku wychodzą takie "przystanki":

C25332964_1.jpg

Aż się człowiekowi przykro robi jak sobie pomyśli, że "to coś" było kiedyś przyzwoitym Fordem... :-/

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, napisze to - nie rob tego bo slabo bedzie to wygladac... :roll:

Zgadzam się z Mario. Żeby taka customowa przeróbka wyglądała przyzwoicie to potrzeba kupę pracy i jeszcze większą kupę kasy. W przeciwnym wypadku wychodzą takie "przystanki":

Obrazek

Aż się człowiekowi przykro robi jak sobie pomyśli, że "to coś" było kiedyś przyzwoitym Fordem... :-/

 

A to ten ford to nie seryjny? :-/ :roll: Własnie on najbardziej kojarzy mi się z pickupem Forda :mrgreen:

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.