RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  PORTAL

Poprzedni temat «» Następny temat
Półtorej kabiny. Dobry wybór czy porażka?
Autor Wiadomość
Linchpin 
Linchpin

Wysłany: 2012-10-28, 20:25   Półtorej kabiny. Dobry wybór czy porażka?

Pytanie do użytkowników pojazdów z wersją półtorej kabiny/extended cab itd. Czym kierowaliście się wybierając taki typ nadwozia i jak się to wam sprawuje w codziennym użytkowaniu? Widzę to jako jakiś kompromis pomiędzy dł. paki a ilością miejsc siedzących, ale czy ma to sens? Komfort (albo jego brak) w podróżowaniu na takiej desce z tyłu?

Eazy 
Pick it up ;)

Wysłany: 2012-10-28, 20:53   

Jazda z tyłu w takiej kabinie to chyba tylko za karę. Na dojazd brygady do pracy to się nada ale dla rodziny absolutnie.

www.grokker.pl

www.bostikpolska.pl
.

dejwitt 

Wysłany: 2012-10-28, 22:31   

Jak dla mnie to katastrofa. Nawet już podwójna kabina i podróż dalej jak do supermarketu na tylnej kanapie powoduje mały dyskomfort. A w tej krótkiej to dopiero musi być koszmaarne podróżowanie

mrB

Wysłany: 2012-10-30, 22:55   

miejsce na wozenie psa albo tesciowej

kumpel zrobil tez w swoim sklad pustych butelek i opakowan, wygodny dostep przy sprzataniu - brak srodkowego slupka i kat otwarcia drzwi dzialaja na korzysc

pit373 

Wysłany: 2012-10-31, 09:34   Re: Półtorej kabiny. Dobry wybór czy porażka?

Linchpin napisał/a:
Pytanie do użytkowników pojazdów z wersją półtorej kabiny/extended cab itd. Czym kierowaliście się wybierając taki typ nadwozia i jak się to wam sprawuje w codziennym użytkowaniu?

W przypadku Tundry kierowałem się wyglądem, bo 1,5 cab wygląda zajefajnie, a już ext cab wygląda jak kupa. A problemów z miejscem nie miałem, bo głównie z tyłu był fotelik dla dziecka :-D

Była TUNDRA 5.7 LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Parthagas 

Wysłany: 2013-07-02, 13:10   

Mam 1,5 i dla mnie rewelacja, ale wożę obok tylko żonę, a za siedzeniami różne graty. Zresztą zarejestrowałem go na dwie osoby, tył mam zamiar przerobić na półeczki ze schowkami. Zależało mi na dłuższej pace i miejscu z tyłu na plecaczki i inny sprzęt montersko-wyprawowy. Jeśli za jakiś czas będę zmieniał auto, tylko na inne 1,5.

misman

Wysłany: 2014-01-05, 00:43   Re: Półtorej kabiny. Dobry wybór czy porażka?

Linchpin napisał/a:
Pytanie do użytkowników pojazdów z wersją półtorej kabiny/extended cab itd. Czym kierowaliście się wybierając taki typ nadwozia i jak się to wam sprawuje w codziennym użytkowaniu? Widzę to jako jakiś kompromis pomiędzy dł. paki a ilością miejsc siedzących, ale czy ma to sens? Komfort (albo jego brak) w podróżowaniu na takiej desce z tyłu?

Obrazek

Kupiłem 1,5 bo innych nie było :mrgreen: Deska z tyłu mi nie przeszkadza, to nie mój problem tylko ewentualnych pasażerów :mrgreen:
Szkoda tylko, że jest podnoszona w całości - przydałoby się podnoszenie części, powiedzmy - połowy, jak jest (chyba) w double cab'ach (?)

"zrobiłem" != "zleciłem"

--
http://i190.photobucket.c...tofMyMoney3.jpg

Baksu 

Wysłany: 2014-01-08, 12:21   

brak bocznego słupka wyraźnie wpływa na sztywność kabiny, podczas jazdy po polskich dziurawych drogach często słychać prace drzwi.

ja dzis bardziej zastanawiałbym sie nad pojedyncza kabina i najdłuższą skrzynia ale nie ma takiej wersji w lepszych wyposażeniach jak xlt

Kassei

Wysłany: 2014-01-08, 18:45   

Gdybym miał kupować obecnie taczkę to wybrałbym 1,5 kabiny + 8,5 stopy pakę. Zaznaczaj jednak iż byłoby to auto wyłącznie do pracy.
Jeśli miałoby pełnić rolę auta rodzinnego to za żadne skarby bym nie zrezygnował z pełnej kabiny. Ostatnio miałem okazję porównywać F150 ext cab z crew cab i w tym pierwszym jest tragicznie mało miejsca na tylnej kanapie. Osobiście to bym chyba wolał na pace jechać :lol: Fotelik dla dziecka by się pewnie dało zapiąć, z wątpliwą wygodą dla dzieciaka, ale nosidełko to chyba tylko by weszło przy maksymalnym przesunięciu siedzeń do przodu :-/

misman

Wysłany: 2014-02-16, 23:05   

Hm. Wstawiłem dzieloną kanapę, i używalność auta nabrała nowego wymiaru 8-) Od samego początku brakowało mi podnoszenia części tylnej kanapy. No i z nowszych roczników jest jednak trochę wygodniejsza :-D

"zrobiłem" != "zleciłem"

--

drug 

Wysłany: 2014-02-17, 17:12   

misman napisał/a:
Hm. Wstawiłem dzieloną kanapę, i używalność auta nabrała nowego wymiaru 8-) Od samego początku brakowało mi podnoszenia części tylnej kanapy. No i z nowszych roczników jest jednak trochę wygodniejsza :-D
:foto:

misman

Wysłany: 2014-02-18, 00:18   

Jeszcze nie dokręciłem mniejszej części :-D Będę miał chwilę, to zrobię fotę. ;-)
Właściwie, to oprócz dorobienia nowych podstawek (po odkręceniu oryginalnych) - nic nie trzeba przerabiać, wycinać, sztukować... Zawsze można cały ten bajzel odkręcić, wywalić i wrócić do oryginału 8-)
A.. I nowa kanapa ma isofix. Przydatne wielce.

"zrobiłem" != "zleciłem"

--

drug 

Wysłany: 2014-02-18, 21:03   

misman napisał/a:
A.. I nowa kanapa ma isofix. Przydatne wielce.

Moje oryginalne kanapy też miały isofix. Myślałem, że to standard.

Dawaj foty, bo sam kiedyś przymierzałem kanapę z Touarega, ale nic z tego nie wyszło.

Odpowiedz do tematu