Skocz do zawartości

Wydech Flowmaster / doloty zimnego powietrza


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Eazy, najtaniej jest zamowic taki wydech do kogos znajomego w USA, ktos ci go przepakuje i wysle z odpowiednim opisem do Polski.

Był: XJ 96' 4.0 HO, NP 242, BFG AT, Mangels, 3"

Był: WJ Laredo 04' 4.0 2"

Jest: Jeep GrandCherokee ZG 97 4.0

Jest: GMC Sierra 04' 5.3 V8 Vortec 300KM Flowmaster 6" lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link - niestety nie ma układów dedykowanych do modelu (są tylko uniwersalne) a ja chciałbym komplet. Chyba, że kupię katalizator Magnaflow i tłumik Flowmaster z tego sklepu (bo ceny mają chyba rozsądne) i zawiozę gdzieś, gdzie mi dorobią ładne rury z kwasówki i końcówkę :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to szukam łądnie brzmiącego wydechu :-) Czy to będzie Magnaflow, czy Flowmaster to bez różnicy :-)

 

Dzięki za link :-)

 

P.S. Jakie ceny nie są 'chore' za takie tłumiki? Nie orientuje się za specjalnie. Wiem, że całego Flowmastera (puszka, rury, końcówki) można kupić w Stanach za 500-600 dolarów.

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego posta, więc dopytam jeszcze tutaj - czy montaż samego stożka daje wymierne efekty dźwiękowe? Zastanawiam się, czy pełen zestaw (dolot i wydech) nie będą uciążliwe w trasie.

 

Pomyślałem, że może zacznę od stożka i jak będzie ładnie buczało to wydech może poczekać ;-)

 

Czy kupowaliście uniwersalny stożek (np. K&N), czy są może zestawy dedykowane (z tym plastikowym ustrojstwem co chroni przed ciepłym powietrzem od silnika) dostępne u nas?

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony zestaw dolotowy K&N i powiem, że w połączeniu z układem Magnaflow nie dało się jeździć, tzn. dla mnie nie było problemu, ale jak z rodzinką jechałem w dalszą podróż to dzieciaki całą drogę nie spały, a to powodowało waśnie i kłótnie na pokładzie :-/ Ukłoniłem się do rodzinki i wywaliłem Magnaflowa, a dolot pozostał. Sam dolot robi robotę :twisted: , ale nie jest uciążliwy przy jednostajnych obrotach, więc jadąć w trasie go nie słychać w przeciwieństwie do wydechu. Sam wydech hałasuje, ale nie na tyle, żeby był uciążliwy, połączenie jednego i drugiego to mega hałas w środku i na zewnątrz :lol:

Jeśli chcesz posłuchać samego dolotu to musimy się spotkać to doświadczysz tego o czym mówię :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz posłuchać samego dolotu to musimy się spotkać to doświadczysz tego o czym mówię :-P

 

Można by jakiś mały spocik zorganizować ;-) Dopiero co byłem w Piasecznie :-P

 

Kupowałeś K&N u dystrybutora w PL, czy ciągnąłeś zza oceanu? :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w RPM , tych co ich już wylinkowałem wyżej, ale ceny mają z kosmosu i nie polecam. Ja jestem z Tarczyna nie z Piaseczna. ;-)

 

Coś mi się z tym Piasecznem pomieszało ;-) Ale do Tarczyna 'tyż' blisko. Może jakaś kawka któregoś dnia w CH Janki (prawie jak zaproszenie na randkę :kasztan: )?

 

Wysłałem przed chwilą zapytanie do dystrybutora K&N na Europę w Eindhoven. Zobaczymy co mi odpiszą :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczyn, Piaseczno, Janki, Magdalenka, Konstancin... Przecież to jedno podwórko.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczyn, Piaseczno, Janki, Magdalenka, Konstancin... Przecież to jedno podwórko.

 

Jedno podwórko a ja jeszcze żadnego RAMa tu nie spotkałem na drodze :-P

 

EDIT: Dostałem auto-odpowiedź z Eindhoven:

 

Thank you for your e-mail and utilizing K&N's Tech Support e-mail system. We will respond to your request as quickly as possible. However, due to high volume of emails we receive, a response could take up to a week. If you submitted a question in another language than English or Dutch, it may take an additional week for us to respond.

 

Thank you for your patience and for visiting our website.

 

Kind regards,

 

Your European K&N Technical Support Team

 

'Piknie'... będę czekać do tygodnia na odpowiedź :kasztan:

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupowaliście uniwersalny stożek (np. K&N), czy są może zestawy dedykowane (z tym plastikowym ustrojstwem co chroni przed ciepłym powietrzem od silnika) dostępne u nas?

 

Miałem ten dylemat miesiąc temu. Oczywiście zacząłem od K&N. Ale odpuściłem

po przeczytaniu instrukcji montażu - trzeba np. zdemontować pudło rezonatorowe

(to z napisem Hemi 5.7 V8). Nie podoba mi się też sposób montażu czujnika.

Dlatego wybrałem Cool Air Intake firmy Volant. Dużo mniej kłopotliwy w montażu,

a ponoć równie efektowny. Ponoć, bo jeszcze go nie zamontowałem.

A wygląda tak: http://www.summitracing.com/parts/VNT-16857/?rtype=10

 

Pozdro

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż dolotu K&N zajmuje ok 30min i nie zauważyłem tam nic skomplikowanego, a czujnik jest montowany dokładnie w ten sam sposób co w oryginalnym pudle. Demontaż pudła rezonatorowego zajmuje 1 minutę, trzeba odkrecic opaske i ściągnąć. Nie taki K&N straszny jak go w instrukcji malują. :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemmy - myślę o stożku nie tylko pod kątem wydajności (bo przecież wkładka K&N w miejsce oryginalnego filtra też jest dużo bardziej wydajna) ale też pod kątem akustyki :mrgreen: Nie mam przekonania, czy to co podałeś w linku da dodatkowy efekt dźwiękowy :-) Z pewnością będzie dużo bardziej wydajne od serii ale to nie jest jedyny powód dla którego chcę wrzucić stożek ;-)

 

Jeżeli chodzi o wywalenie pudła - auto na tym jakoś nie ucierpi bo pod maskę zaglądam tylko, żeby sprawdzić olej ;-) Na codzień będzie to i tak niewidoczne :-)

 

Niemniej jednak jest to ciekawa alternatywa dla tych, którzy nie są zwolennikami większych zmian pod maską :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż dolotu K&N zajmuje ok 30min i nie zauważyłem tam nic skomplikowanego

 

No to jesteś uzdolniony manualnie. Montaż stożka K&N w nowym/starym Ramie wymaga dokonania 29 czynności, a już sam pokazujący to film (trwa 5 min.) sprawia, że czuję się zmęczony. :-?

http://www.knfilters.com/video/77-1561KP_Install.html

 

Lemmy - myślę o stożku nie tylko pod kątem wydajności (bo przecież wkładka K&N w miejsce oryginalnego filtra też jest dużo bardziej wydajna) ale też pod kątem akustyki

 

No właśnie. Ponieważ już mam wydech Magnaflow nie chciałem nadmiaru "akustyki", którego doświadczył np. Drug. Skoro stożek Volant zamknięty jest w pudle i nie wymaga demontażu rezonator boxa, sądzę, że jest cichszy od K&N. A i tak pewnie będzie dawał po uszach. Oby nie za bardzo. Jutro się okaże.

 

 

Pozdro

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro stożek Volant zamknięty jest w pudle i nie wymaga demontażu rezonator boxa, sądzę, że jest cichszy od K&N.
Skoro zależy Ci na cichszym rozwiązaniu to ja bym jednak posłuchał sugestii MKmario.
a nie lepiej wsadzic wklad o zwiekszonym przeplywie niz stozki zakladac?
Kupowanie czegoś za 291$, co będzie działać jak filtr wolnoprzepływowy (np. K&N) w oryginalnym pudle na filtr wydaje się nie mieć sensu, tymbardziej, że filtr K&N możesz kupić za 50$ lub taniej.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.