Skocz do zawartości

Pseudo chromowe elementy w moim ram'ie , ratunku !!!


WojtRybnik

Rekomendowane odpowiedzi

Handlarz z Niemodlina od którego kupiłem mojego ram'a dobrze wiedział jak wypięknić samochód na sprzedaż. Rzekomo dużo elementów było w chromie (po pierwszym kontakcie zorientowałem się że to tylko plastik). Jednak zapewniał mnie, że warunki atmosferyczne nie zmienią zjawiskowego wyglądu nakładek na lusterka, chromowanych felg 20 calowych i chromowanej chłodnicy. Ja chyba byłem zafascynowany ogromnym wdziękiem ram'a i uwierzyłem mu.

Dziś umyłem samochód z zewnątrz po dobrych trzech miesiącach konkretnej zimy.

 

Nakładki chromowe na lusterkach zrobiły się zielone (już jakiś czas temu je odkleiłem ponieważ nie potrafiłem na nie patrzeć). Widać niestety ślady kleju i zatuszowanych rys na czarnym plastiku. Muszę kupić nowe nakładki, lepsze ?? Może ktoś z kolegów pomoże ??

 

Felgi 20 cali, z nakładkami chromowymi, nie potrafię ich wymyć do połysku. Mają w zakamarkach lekko zielony nalot, ogólnie są jakby lekko zabrudzone, ale nie da się ich domyć. Próbowałem myć ciepłą wodą z mydłem, cifem, preparatem do felg nic nie pomaga. Planuje już zdjąć te cholerne nakładki, może ktoś z Was już to przechodził ??.

 

Atrapa chłodnicy, główne obramowanie jest ok, prawdziwy chrom czyści się z przyJemnością. Jednak te drobne szczebelki są też plastikowe, efekt jak powyżej.

 

 

Zderzak tylni i przedni, jeżeli chodzi o chrom to myje się pięknie.

 

 

Doradzcie koledzy co począć z tym plastikiem, bądz jak usunąć pseudo chrom z samochodu !!

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Handlarz z Niemodlina od którego kupiłem mojego ram'a dobrze wiedział jak wypięknić samochód na sprzedaż. Rzekomo dużo elementów było w chromie (po pierwszym kontakcie zorientowałem się że to tylko plastik). Jednak zapewniał mnie, że warunki atmosferyczne nie zmienią zjawiskowego wyglądu nakładek na lusterka, chromowanych felg 20 calowych i chromowanej chłodnicy. Ja chyba byłem zafascynowany ogromnym wdziękiem ram'a i uwierzyłem mu.

Dziś umyłem samochód z zewnątrz po dobrych trzech miesiącach konkretnej zimy.

 

Nakładki chromowe na lusterkach zrobiły się zielone (już jakiś czas temu je odkleiłem ponieważ nie potrafiłem na nie patrzeć). Widać niestety ślady kleju i zatuszowanych rys na czarnym plastiku. Muszę kupić nowe nakładki, lepsze ?? Może ktoś z kolegów pomoże ??

 

Felgi 20 cali, z nakładkami chromowymi, nie potrafię ich wymyć do połysku. Mają w zakamarkach lekko zielony nalot, ogólnie są jakby lekko zabrudzone, ale nie da się ich domyć. Próbowałem myć ciepłą wodą z mydłem, cifem, preparatem do felg nic nie pomaga. Planuje już zdjąć te cholerne nakładki, może ktoś z Was już to przechodził ??.

 

Atrapa chłodnicy, główne obramowanie jest ok, prawdziwy chrom czyści się z przyJemnością. Jednak te drobne szczebelki są też plastikowe, efekt jak powyżej.

 

 

Zderzak tylni i przedni, jeżeli chodzi o chrom to myje się pięknie.

 

 

Doradzcie koledzy co począć z tym plastikiem, bądz jak usunąć pseudo chrom z samochodu !!

 

Nie jesteś sam !! Ja mam jeszcze listwy na drzwiach ale te się jakoś domyły, natomiast koła...TRAGEDIA !! nie mogę ich niczym domyć.

Nigdy nie byłem zwolennikiem chromu i dlatego coraz bliższy jestem odrąbania siekierą tych listew i pomalowania kół na czarno.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowiutkie nakładki załozyłem 3 m-ce temu. Zamówiłem sobie w US. Zdjąłem je tydzień temu, są masakrycznie do doopy i jak juz się zieleń pokaże to jest pozamiatane, bo są ubytki. Grill też mam plastikowo chromowany, ale jemu nic nie jest. Felgi mam bez nakładek tylko oryginalnie całe stalowe pochromowane i tutaj też nie mam problemu.

Alternatywą dla plastikowych nakładek są całe klamki metalowe chromowane, ale cena jest odpowiednio większa.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje ściągnąć te nakładki na felgi. Mam rozumieć, że pod nimi będą zwykłe felgi aluminiowe 20 cali ???. Dla pewności zrobię jeszcze test z magnesem na wykluczenie posiadania felg stalowych z nakładkami.

 

Kolego Drug, a są może nakładki na lusterka metalowe i chromowane w U.S. ?? Takie mają Navary, L200 itd.

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje ściągnąć te nakładki na felgi. Mam rozumieć, że pod nimi będą zwykłe felgi aluminiowe 20 cali ???. Dla pewności zrobię jeszcze test z magnesem na wykluczenie posiadania felg stalowych z nakładkami.

 

Kolego Drug, a są może nakładki na lusterka metalowe i chromowane w U.S. ?? Takie mają Navary, L200 itd.

Nie spotkałem, ale i nie zwracałem na to uwagi wcześniej. Warto poszukać.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim są także plastiki ale MOPAR i po 3 zimie dalej wyglądają OK. Co prawda 2, 3 razy w roku wycieram wszystko płynem do alu, jedna ściereczka nasączona płynem, druga od razu do sucha. Drug widział efekty.

Tak, a Seba ma w tym doświadczenie i wie co mówi. Zresztą kiedyś u niego w firmie zleciłem usługę doczyszczenia chromików i nie powiem złego słowa, usługa została wykonana fachowo, nawet na tych chińskich popierdółkach, ale dziś to już je za bardzo zajechałem żeby je czyścić.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam chemie do mycia firmy TENZI, nie było brudu, którego nie doczyściła. Np do felg aluminiowych TENZI ALUX itp. więcej na stronie producenta http://tenzi.pl/tenzi/oferta_profesjonalna do prawie każdego typu zabrudzenia maja odpowiedni produkt. (sam korzystam z tej chemii około 4 lat i złego słowa nie powiem)

00' Chevrolet Silverado 5.3 V8 4x4 LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie tylko jeden sposób może ochronić chrom na tkz. ABS'sie, trzeba pomalować go lakierem bezbarwnym.

A jeśli chodzi o preparat do czyszczenia chromu i nie tylko to polecam środek do czyszczenia felg SONAX - 29,99 zł na Statoil, Jest to płyn powierzchniowo czynny nie zawierający kwasów.

Ostatnio zrobiłem prawie tyś.kilometrów na zjechanym klocku (wyjechałem z domu w trase a po około 100 km zaczeły się piski z klocków, a trasę musiałem zaliczyć) Opiłki wżarły się w felgę chromowaną i lakier na sam. Płyn ten usunął cały nalot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed długą jazdą w trasę felgi warto popryskać PLACKiem, albo innym tego typu specyfikiem. Wtedy pył z klocków i zabrudzenia komunikacyjne w żaden sposób nie dostaną się do powierzchni felgi. Potem bardzo łatwo je wyczyścić, nawet suchą szmatą. Brud po prostu nie przyczepi się do felgi. Jedyny minus to wygląd estetyczny po przejechaniu całej trasy, wygląda jakby felgi nie czyszczone były od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytalem o waszych problemach z chromami i sie cieszylem ze mnie to nie dotyczy..Dopuki nie umylem rano auta po 2 miesiacach(specjalnie na zlot zreszta :-) )..Tragedia!!!! Felgi,zderzki,atrapa,wszystko z jakims paskudnym nalotem! dodam tylko ze zderzak i atrapa byly kupione nowiutkie jakis rok temu a i tak dalo im rade! siadam zaraz z jakas pasta na to wszystko,zobaczymy..

Dodge Ram 1500 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach daje sobie z tym radę na elementach metalowych bo na plastikowych nie testowałem , kwas siarkowy choćby ze starego akumulatora .Zresztą da się go kupić tez w byle motoryzacyjnym .

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach daje sobie z tym radę na elementach metalowych bo na plastikowych nie testowałem , kwas siarkowy choćby ze starego akumulatora .Zresztą da się go kupić tez w byle motoryzacyjnym .

Plastiki zrobią się czarne.

 

to dobrze że nie testowałem hehehhe

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jest wątek do działu "BODY" ! :pala:

 

przenoszę

 

A w jakim to było dziale bo nawet nie wiem :) powaga jakoś mało zwracam uwagę w jakim dziale jest jakiś temat pod którym piszę . Bo używam tylko opcji " zobacz posty od ostatniej wizyty " :)

 

Bez kitu ciekawy jestem w jakim to było dziale :).

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A w jakim to było dziale bo nawet nie wiem :) powaga jakoś mało zwracam uwagę w jakim dziale jest jakiś temat pod którym piszę . Bo używam tylko opcji " zobacz posty od ostatniej wizyty " :)

 

Bez kitu ciekawy jestem w jakim to było dziale :).

W performance :mrgreen: (pozostał jeszcze odnośnik)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I nie masz zamiaru kupywać nowych ?? Takich na pare miesięcy chociaż?:). Ram naprawde ładnie wygląda z błyszczącymi lustrami. Chciałem kupić na ebay, ale koszt 30-50$ plus przesyłka trochę się nie kalkulują. W tym tygodniu wywalam również nakładki chromowe na felgi. Czy amerykanie naprawdę kręcą się takimi kiczowatymi świecidełkami, które po kilku miesiącach należałoby wyrzucić do kosza ??. Widziałem ostatnio Ram'a ze wszelkimi możliwymi chromowo - plastykowymi nakładkami na klamki, lusterka,felgi, pasy boczne, owiewki etc. Wszystko to było rzecz jasna nie świecące, tylko zielone. Coraz częściej zaczynają mi się podobać inne pick-up'y które takich kiczów sobą nie reprezentują !

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie masz zamiaru kupywać nowych ??

Szkoda kasy na to goowno, a odkleić te nakładki z lusterem to niemal pewne, że uszkodzisz lusterko, bo bym zdejmował na zimę. Poza tym trzeba było ten kicz założyć, żeby docenić jego brak. ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie mozna kupic orginalnych nakladek chromowanych ?? Ja kupilem orginalny zderzak i grill do Jeepa Cherokeego i pomimo tego ze byl z 89' roku to prezentowal sie po wyczyszczeniu rewelacyjnie

tutaj go widac.

 

album_pic.php?pic_id=4054

Był: XJ 96' 4.0 HO, NP 242, BFG AT, Mangels, 3"

Był: WJ Laredo 04' 4.0 2"

Jest: Jeep GrandCherokee ZG 97 4.0

Jest: GMC Sierra 04' 5.3 V8 Vortec 300KM Flowmaster 6" lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie podoba tak ja mam czyli w kolorze nadwozia GRILL zderzaki, jeszcze myslae o pomalowaniu lusterek w tym kolorze, na felgach jest ok na razie zobacze pozniej,

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.