RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  PORTAL

Poprzedni temat «» Następny temat
Pseudo chromowe elementy w moim ram'ie , ratunku !!!
Autor Wiadomość
WojtRybnik 

Wysłany: 2011-02-08, 18:22   Pseudo chromowe elementy w moim ram'ie , ratunku !!!

Handlarz z Niemodlina od którego kupiłem mojego ram'a dobrze wiedział jak wypięknić samochód na sprzedaż. Rzekomo dużo elementów było w chromie (po pierwszym kontakcie zorientowałem się że to tylko plastik). Jednak zapewniał mnie, że warunki atmosferyczne nie zmienią zjawiskowego wyglądu nakładek na lusterka, chromowanych felg 20 calowych i chromowanej chłodnicy. Ja chyba byłem zafascynowany ogromnym wdziękiem ram'a i uwierzyłem mu.
Dziś umyłem samochód z zewnątrz po dobrych trzech miesiącach konkretnej zimy.

Nakładki chromowe na lusterkach zrobiły się zielone (już jakiś czas temu je odkleiłem ponieważ nie potrafiłem na nie patrzeć). Widać niestety ślady kleju i zatuszowanych rys na czarnym plastiku. Muszę kupić nowe nakładki, lepsze ?? Może ktoś z kolegów pomoże ??

Felgi 20 cali, z nakładkami chromowymi, nie potrafię ich wymyć do połysku. Mają w zakamarkach lekko zielony nalot, ogólnie są jakby lekko zabrudzone, ale nie da się ich domyć. Próbowałem myć ciepłą wodą z mydłem, cifem, preparatem do felg nic nie pomaga. Planuje już zdjąć te cholerne nakładki, może ktoś z Was już to przechodził ??.

Atrapa chłodnicy, główne obramowanie jest ok, prawdziwy chrom czyści się z przyJemnością. Jednak te drobne szczebelki są też plastikowe, efekt jak powyżej.

Zderzak tylni i przedni, jeżeli chodzi o chrom to myje się pięknie.

Doradzcie koledzy co począć z tym plastikiem, bądz jak usunąć pseudo chrom z samochodu !!

abtarster 

Wysłany: 2011-02-08, 18:39   Re: Pseudo chromowe elementy w moim ram'ie , ratunku !!!

WojtRybnik napisał/a:
Handlarz z Niemodlina od którego kupiłem mojego ram'a dobrze wiedział jak wypięknić samochód na sprzedaż. Rzekomo dużo elementów było w chromie (po pierwszym kontakcie zorientowałem się że to tylko plastik). Jednak zapewniał mnie, że warunki atmosferyczne nie zmienią zjawiskowego wyglądu nakładek na lusterka, chromowanych felg 20 calowych i chromowanej chłodnicy. Ja chyba byłem zafascynowany ogromnym wdziękiem ram'a i uwierzyłem mu.
Dziś umyłem samochód z zewnątrz po dobrych trzech miesiącach konkretnej zimy.

Nakładki chromowe na lusterkach zrobiły się zielone (już jakiś czas temu je odkleiłem ponieważ nie potrafiłem na nie patrzeć). Widać niestety ślady kleju i zatuszowanych rys na czarnym plastiku. Muszę kupić nowe nakładki, lepsze ?? Może ktoś z kolegów pomoże ??

Felgi 20 cali, z nakładkami chromowymi, nie potrafię ich wymyć do połysku. Mają w zakamarkach lekko zielony nalot, ogólnie są jakby lekko zabrudzone, ale nie da się ich domyć. Próbowałem myć ciepłą wodą z mydłem, cifem, preparatem do felg nic nie pomaga. Planuje już zdjąć te cholerne nakładki, może ktoś z Was już to przechodził ??.

Atrapa chłodnicy, główne obramowanie jest ok, prawdziwy chrom czyści się z przyJemnością. Jednak te drobne szczebelki są też plastikowe, efekt jak powyżej.

Zderzak tylni i przedni, jeżeli chodzi o chrom to myje się pięknie.

Doradzcie koledzy co począć z tym plastikiem, bądz jak usunąć pseudo chrom z samochodu !!

Nie jesteś sam !! Ja mam jeszcze listwy na drzwiach ale te się jakoś domyły, natomiast koła...TRAGEDIA !! nie mogę ich niczym domyć.
Nigdy nie byłem zwolennikiem chromu i dlatego coraz bliższy jestem odrąbania siekierą tych listew i pomalowania kół na czarno.

drug 

Wysłany: 2011-02-08, 18:54   

Nowiutkie nakładki załozyłem 3 m-ce temu. Zamówiłem sobie w US. Zdjąłem je tydzień temu, są masakrycznie do doopy i jak juz się zieleń pokaże to jest pozamiatane, bo są ubytki. Grill też mam plastikowo chromowany, ale jemu nic nie jest. Felgi mam bez nakładek tylko oryginalnie całe stalowe pochromowane i tutaj też nie mam problemu.
Alternatywą dla plastikowych nakładek są całe klamki metalowe chromowane, ale cena jest odpowiednio większa.

drug 

Wysłany: 2011-02-08, 18:58   

abtarster napisał/a:
coraz bliższy jestem odrąbania siekierą tych listew i pomalowania kół na czarno.

Folia termokurczliwa byłaby tańsza, efekt taki sam i odwracalny.
http://www.youtube.com/watch?v=yn401RN7dGg

WojtRybnik 

Wysłany: 2011-02-08, 20:38   

Planuje ściągnąć te nakładki na felgi. Mam rozumieć, że pod nimi będą zwykłe felgi aluminiowe 20 cali ???. Dla pewności zrobię jeszcze test z magnesem na wykluczenie posiadania felg stalowych z nakładkami.

Kolego Drug, a są może nakładki na lusterka metalowe i chromowane w U.S. ?? Takie mają Navary, L200 itd.

drug 

Wysłany: 2011-02-08, 22:04   

WojtRybnik napisał/a:
Planuje ściągnąć te nakładki na felgi. Mam rozumieć, że pod nimi będą zwykłe felgi aluminiowe 20 cali ???. Dla pewności zrobię jeszcze test z magnesem na wykluczenie posiadania felg stalowych z nakładkami.

Kolego Drug, a są może nakładki na lusterka metalowe i chromowane w U.S. ?? Takie mają Navary, L200 itd.

Nie spotkałem, ale i nie zwracałem na to uwagi wcześniej. Warto poszukać.

Seba78
DRam 2500 QC 6.7 C

Wysłany: 2011-02-09, 10:23   

Na moim są także plastiki ale MOPAR i po 3 zimie dalej wyglądają OK. Co prawda 2, 3 razy w roku wycieram wszystko płynem do alu, jedna ściereczka nasączona płynem, druga od razu do sucha. Drug widział efekty.

drug 

Wysłany: 2011-02-09, 10:51   

Seba78 napisał/a:
Na moim są także plastiki ale MOPAR i po 3 zimie dalej wyglądają OK. Co prawda 2, 3 razy w roku wycieram wszystko płynem do alu, jedna ściereczka nasączona płynem, druga od razu do sucha. Drug widział efekty.

Tak, a Seba ma w tym doświadczenie i wie co mówi. Zresztą kiedyś u niego w firmie zleciłem usługę doczyszczenia chromików i nie powiem złego słowa, usługa została wykonana fachowo, nawet na tych chińskich popierdółkach, ale dziś to już je za bardzo zajechałem żeby je czyścić.

blacksmoke 
MIND IF I SMOKE?

Wysłany: 2011-02-09, 11:54   

Ja polecam chemie do mycia firmy TENZI, nie było brudu, którego nie doczyściła. Np do felg aluminiowych TENZI ALUX itp. więcej na stronie producenta http://tenzi.pl/tenzi/oferta_profesjonalna do prawie każdego typu zabrudzenia maja odpowiedni produkt. (sam korzystam z tej chemii około 4 lat i złego słowa nie powiem)

bugta 
F150 5.4l Lariat

Wysłany: 2011-02-09, 22:23   

Praktycznie tylko jeden sposób może ochronić chrom na tkz. ABS'sie, trzeba pomalować go lakierem bezbarwnym.
A jeśli chodzi o preparat do czyszczenia chromu i nie tylko to polecam środek do czyszczenia felg SONAX - 29,99 zł na Statoil, Jest to płyn powierzchniowo czynny nie zawierający kwasów.
Ostatnio zrobiłem prawie tyś.kilometrów na zjechanym klocku (wyjechałem z domu w trase a po około 100 km zaczeły się piski z klocków, a trasę musiałem zaliczyć) Opiłki wżarły się w felgę chromowaną i lakier na sam. Płyn ten usunął cały nalot.

Seba78
DRam 2500 QC 6.7 C

Wysłany: 2011-02-09, 23:25   

Przed długą jazdą w trasę felgi warto popryskać PLACKiem, albo innym tego typu specyfikiem. Wtedy pył z klocków i zabrudzenia komunikacyjne w żaden sposób nie dostaną się do powierzchni felgi. Potem bardzo łatwo je wyczyścić, nawet suchą szmatą. Brud po prostu nie przyczepi się do felgi. Jedyny minus to wygląd estetyczny po przejechaniu całej trasy, wygląda jakby felgi nie czyszczone były od nowości.

pocker 
No Ram no fun

Wysłany: 2011-02-10, 10:15   

Tak sobie czytalem o waszych problemach z chromami i sie cieszylem ze mnie to nie dotyczy..Dopuki nie umylem rano auta po 2 miesiacach(specjalnie na zlot zreszta :-) )..Tragedia!!!! Felgi,zderzki,atrapa,wszystko z jakims paskudnym nalotem! dodam tylko ze zderzak i atrapa byly kupione nowiutkie jakis rok temu a i tak dalo im rade! siadam zaraz z jakas pasta na to wszystko,zobaczymy..

jaber 

Wysłany: 2011-02-10, 10:34   

W wielu przypadkach daje sobie z tym radę na elementach metalowych bo na plastikowych nie testowałem , kwas siarkowy choćby ze starego akumulatora .Zresztą da się go kupić tez w byle motoryzacyjnym .

drug 

Wysłany: 2011-02-10, 16:40   

jaber napisał/a:
W wielu przypadkach daje sobie z tym radę na elementach metalowych bo na plastikowych nie testowałem , kwas siarkowy choćby ze starego akumulatora .Zresztą da się go kupić tez w byle motoryzacyjnym .

Plastiki zrobią się czarne.

jaber 

Wysłany: 2011-02-10, 17:45   

drug napisał/a:
jaber napisał/a:

Plastiki zrobią się czarne.

to dobrze że nie testowałem hehehhe

Odpowiedz do tematu