Skocz do zawartości

Styku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo udana konstrukcja.Silnik Vortec 6.2 450 KM spalnie 12-20 PB.Teraz zalezy od wersji hybryda czy zwykły.

 

Bardzo mocno położony nacisk na komfort.I to robi wrażenie gdy jedziesz tym samochodem.

Lista wyposażenia jest zbyt długa zebym ją tu wypisywał.Można to przeczytać na necie.

 

Używałem tego modelu przez jakiś czas.I bardzo go sobie chwalę.

Czy można tego pic-up nazwac koniem roboczym?To wydaje się zalezy do jakiego rodzaju prac go przeznaczymy.

 

Albo powiem ci tak.W USA znajomy ma 3 Escalade. I-gen II-gen.III-gen.Dlatego ze nie może się rozstac z żadnym z nich.Niedawno prosiłem go żeby wypisał mi najczęstsze usterki tych samochodów.

 

Zbył mnie że jakieś pierdoły sie zdarzały ale nic poważnego w nich nie robił.No może w I-gen elektryka zgłupiała i pompa wspomagania.Czasami zdarzają sie jakieś wycieki na uszczelkach.No i nic więcej nie robił przy nich.

 

Quaddy wozi i nie narzeka.

 

Ja moge powiedzieć tylko tyle ze mając II-gen jestem mega zadowolony.Faktycznie park-tronic mi zgłupiał też.Ale to po tym jak przepychałem tyłem górę śniegu.I mam lekki wyciek na pompie wspomagania.Ale pozatym nic.Lac PB i jechac i tak juz kilka lat śmigam.

 

Aha..AWD w tych samochodach to system zaczerpnięty od firmy Subaru.Cadillac zadaptował go u siebie.I jest to bardzo dobre rozwiązanie.Silnik Vortec to nowa konstrukcja.I naprawdę sprawdza się i jest adaptowany do wielu ciężkich samochodów roboczych.Wogóle to są silniki robione z myślą o samochodach dostawczych.I został zaadaptowany do SUV do VAN do PICk-UP.

 

Części do tego modelu są w Polsce bo ten model od 2008 jest sprzedawany w PL w salonach.

 

I dlatego mamy wersję europa i usa.Europa ma w środku navi od volvo.Wysówane z deski.

 

 

Escalade z silnikiem 6,2 l. Jednostka zapewnia autu bardzo dobrą dynamikę. Dźwięk jej pracy jest przy tym charakterystyczny dla amerykańskich V8 i może sprawiać przyjemność. Zawieszenia auta nie zestrojono tak miękko, jak można by się tego spodziewać.

 

Samochód gości w dużej ilości na alegro.I można go już spotkać coraz częściej na drogach w PL.

 

Na upartego możesz nim wozić wszystko.Tak się składa że swoim II-gen na budowę dowoże wszystko co potrzeba.Natomiast jeśłi chcesz go porównac do RAMa to zwróć uwagę że Esca ma krótszą pakę.I jest bardziej nastawiony na podróż w mega komfortowcyh warunkach niż na wożenie 1 tony drewna.Przed zakupem zadaj sobie pytanie do czego potrzeabujesz samochodu.

 

Bo to jest jak z czołgami.Kazdy model ma swoje przeznacznie.Tygrys będzie miał ubaw widząc BT-7.Ale do czasu az ten BT-7 objedzie go bardzo szybko 3 razy i strzeli mu w dupe :pala:

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i jakże wyczerpująco wypowiedz w bardzo dobrym stylu na dodatek.

Tak masz rację przed zakupem jakiegokolwiek auta trzeba sobie odpowiedzieć, do czego to auto ma służyć. Jak dla mnie czy to byłby Ram czy Escalade to i tak w 90% będę woził powietrze no chyba, żeby się coś pozmieniało w najbliższym czasie, a ja jeszcze tego nie jestem świadomy. Kiedyś na pickupy nie zwracałem uwagi winę za zawirusowanie mnie tym tematem ponosi Drug, (którego z tego miejsca pozdrawiamy).

Tak na alledrogo jest sporo ofert tego, cadilaczka, lecz sporadycznie w wersji pickup. Ten na fotce, która wkleiłem to rocznik 2007 za około 150tyś. Aczkolwiek można coś sprowadzić za około 50 – 60 tyś. Tylko pytanie, co to będzie. Co do komfortu no to widać go gołym okiem i wierze na słowo.

aha wspominasz, że Twój kolega ma I, II i III generacje, a na jakie roczniki pryzpadająposzczególne generacje?

Si vis pacem, para bellum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to.

 

I-gen

 

1999-2002

 

II-gen

 

2002-2007

 

III-gen

 

2007- i narazie jest w toku.

 

Jeszcze co do silników.

 

Bardzo często są modyfikowane do 550 KM.Nawet w Polsce.

 

http://vette.com.pl/nowe_projekty.htm Tu masz 2007. Jedenasta pozycja od góry.

 

Widziałem go w akcji...normalnie wymiata.Widać na zdjęciach ze modyfikacji uległ silnik i zestaw hebli :twisted: Skrzynia i cal reszta wytrzymuje tą modyfikację bez problemu.

 

Daje to obraz samochodu naprawdę wytrzymałego na extremalne traktowanie.

I spradzoniej konstrukcji podzespołów.

 

To po prostu maszyna która daje mega frajde użytkownikowi.

Dlatego nie dziwi mnie wcale że zrobiła się tak popularna w USA. I był to najczęściej kradziony samochód w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie to jest jeden i ten sam samochód jesłi chodzi o technike.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/File:2nd_Chevrolet_Avalanche_--_04-30-2010.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Avalanche

 

Róznica w wygladzie jest i to duża.No i w wyposażeniu.Chevy to uboga wersja Cadiego.

 

Ale czy tańsza?I tu bym polemizował.Bo kupujesz te same dosłownie te same wszystkie części.Tańszy to Chevi Av jest chyba tylko przy zakupie.Bo w eksploatacji juz nie.

Jedyne co kupujesz inne to blachy.Błotniki itp.

 

Chociaż jak patrze na to zdjęcie to i blachy są takie same.Róznica to grill i światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości wskoczyłem na allegro.

 

http://moto.allegro.pl/chevrolet-avalanche-k-1500-4x4-i1408613784.html 2007

 

http://moto.allegro.pl/okazja-chevrolet-avalanche-5-3-v8-2005-faktura-i1406996058.html 2005

 

Coś nie mają wzięcia w PL.Tylko 10 na krzyż.Nie ma w czym wybierać.

 

Aaaaa jest jeszcze jedno.Chevi ma silnik tylko 5.3 V8 czyli to jest ta stara konstrukcja Vorteca..I dlatego nie chciałem z tym silnikiem Suv USA.

On jest podobno dobry.Tylko ze jednak to poprzednia generacja.I do tego pali więcej podobno.

 

 

 

Tu są dokłądne dane i zdjęcia Caddiego Pick-Up To jest chyba automatyczne tłumaczenie strony ?? ALE JAJA ! Poczytajcie to ! Mozna się polać !

 

http://www.pickupsplus.com/pl/327

 

W Escalade EXT sprzętu zawieszenie zawiera bardzo przydatne przedmioty, takie jak cztery koła

 

Hahaha !! Padłem leże i kwicze....hahaha

 

A tu Avalanche.Na szczęście bez tłumaczenia :)

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/chevrolet/avalanche/gmt-900.html

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Avalanche

 

Czyli są tez wersje 6.0 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żaden pickup (pseudo pickup) typu Avalanche, Navigator i Escalade nie podchodzi pod mój gust, jest dla mnie taki "nijaki" zero klimatu, wnętrze oblepione ekranami LCD, wyposażone w drogocenną skórzaną tapicerkę i świetnie wyprofilowaną, kilka monitorów (nawigacja i sterowanie audio i elektryką auta) to jakoś nie dla mnie, mi wystarczy prosty pickup z trzema pokrętłami od regulacji nawiewu, głośnym wydechem i HD : )

 

Co z tego, że taki "murzyński wóz" ma pakę, można załadować na niego quada, wygląda to "nijak". Pickup może być ładnie wyposażony i posiadać monitory LCD tak jak IV gen. nowego RAMa, ale połączenie SUVa z pickupem jest trochę nie na miejscu, podoba mi się taki Navigator albo Escalade ale w wersji SUVa, jeżeli to ma być pickup to musi mieć swoje korzenie i swój klimat a takie połączenia takiego klimatu nie zagwarantują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suv-pick to komfortowa wersja pick-up.

 

O i dobrze to napisałeś.Wystarczy ci dwa pokrętła.I git.

Ale ktos inny woli cztery przyciski i LCD.I woli zeby jego pick-up nie był taki surowy.

To sobie kupi Caddiego.

 

Dobra powiem ci jak Caddi Escalade zrobił na mnie piersze wrażenie.

 

A było to tak.Long time ago in a Poland far away.Chciałem kupić suv.A po róznych perturbacjach testach itp.Wybór padł na BMW X5 4.8i.Ogólnie już byłem prawie przekonany.Męczyła mnie tylko ta ciasnota w środku.Dosłownie wkurwi..ło mnie to.Bo tak samo jak w sedanie 5 który miałem wcześniej.

I ta przyczyna odwlekała decyzje.I dobrze.

 

Aż tu któregoś pięknego ranka.Jadę sobie plaskaczem powoli.I widze naprzeciwko mnie jedzie X5...Przygladałem się jej i kierowcy...i przygladałem i....nagle mnie zatkało !

X5 zatrzymała się do skrętu ale za nią stanął jakiś wielgachny dziwny samochód i przesłonił słońce i zrobił cień.Wrązenie było szokowe.Z poziomu widoku z plaskacza BMW X5 zrobiło się takie malutkie ze wydawało się ze ten mastodont za X5 zaraz zje te małe X5.

Po chwili mastodont jakoś wymanewrwował BMW i zaczął powoli majestatycznie ją omijać.

 

Mi szczena opadła..Czarny wielki na wiegachnych felach..w środku bamber z łapa 100/100 i łysy.Gapi się na mnie ja na niego..a raczej na to zjawisko...Zobaczyłem napis powyżej mojego dachu...ESCALADE....kurw...sooo tooo jeeest?? Trabili na mnie już od 5 min ludzie z tyłu a ja stałem i się zastanawiałem co to jest..Co to było.Ja pier...ale miejsca w środku.Muszę to mieć choćby to było z kosmosu...

 

W 3 sekundy wyparował mi pomysł kupna popierdółki X5...i zacząłem szukac co to było ..i w końcu dorwałem.po jakimś czasie.

 

Pierwsze jazdy to był drugi szok.po jazdach nadal byłem w szoku.Bo to zjawisko było takie inne od tego co znałem z europa samochód....Zapachniało Ameryką .Ta wygoda ten komfort.To robi wrażenie na każdym.Ta totalna cisza w srodku.I ten silnik...któy rozpędzał tego mastodonta z taką łatwością...No wszystko było inne.I tego właśnie większośc ludzi w europa nie zna.Nie mają pojęcia o tym.

 

Dawne dzieje..Po prostu przepadłem wtedy.Znacie to uczucie.co wam będe tłumaczył.Macie to samo przy kupnie Ram..Zanim ochłonąłem zdąrzyłem już zjechac Polandie od lewa do prawa i wydac na wache i nie żałować..Trochę to trwało...No ale w sumie teraz się sobie nie dziwie wcale.Bo to normnalne zjawisko.Jak spotykają się dwa swiaty europa i usa..to małe i to wielkie.

 

 

:kasztan:

 

.....kur chyba zaczne ksiązki pisać :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GlongV8, to tylko moja osobista opinia, nie mówię, że nie lubię monitorów LCD, innych bajerów ubogacających wnętrze, ale dla mnie to nie pasuje do pickupa, owszem lubię Escalade i Navigatora w wersji SUV, podobają mi się te gabaryty, wyróżnia się z pośród takiej X5, natomiast co do pickupa nawet jeśli ten pickup Escalade zrobi wrażenie na wielkości i tak go nie uznam, bo nie chodzi tutaj o wielkość tylko o to jaki powinien być pickup, w dzisiejszych czasach próbowano wiele, nie podoba mi się połączenie luksusowego suva z pickupem, uważam takiego escalade i navigatora w wersji pickup za mniej niż "light duty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fiu fiu się dyskusja rozwinęła.

 

Panowie każdy z nas jest inny i każdemu z nas może się podobać co innego. Mamy wolną wole i nikt nikomu tu narzucać niczego nie będzie. W sumie bardzo dobrze bo jak byśmy wszyscy w koło jeździli tylko i wyłącznie RAMAMI czy innymi autami to by była straszna nudaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa na drogach.

 

A tak to jest tak jak przedstawił nam GlongV8

 

Aż tu któregoś pięknego ranka.Jadę sobie plaskaczem powoli.I widze naprzeciwko mnie jedzie X5...Przygladałem się jej i kierowcy...i przygladałem i....nagle mnie zatkało !

X5 zatrzymała się do skrętu ale za nią stanął jakiś wielgachny dziwny samochód i przesłonił słońce i zrobił cień.Wrązenie było szokowe.Z poziomu widoku z plaskacza BMW X5 zrobiło się takie malutkie ze wydawało się ze ten mastodont za X5 zaraz zje te małe X5.

Po chwili mastodont jakoś wymanewrwował BMW i zaczął powoli majestatycznie ją omijać.

 

Mi szczena opadła..Czarny wielki na wiegachnych felach..w środku bamber z łapa 100/100 i łysy.Gapi się na mnie ja na niego..a raczej na to zjawisko...Zobaczyłem napis powyżej mojego dachu...ESCALADE....kurw...sooo tooo jeeest?? Trabili na mnie już od 5 min ludzie z tyłu a ja stałem i się zastanawiałem co to jest..Co to było.Ja pier...ale miejsca w środku.Muszę to mieć choćby to było z kosmosu...

 

 

 

W 3 sekundy wyparował mi pomysł kupna popierdółki X5...i zacząłem szukac co to było ..i w końcu dorwałem.po jakimś czasie.

 

 

u mnei było troszeczke inaczej bo na żywaca widziałem raz i to przelotem. No ale dokopałem się co to takiego bazując tylko i wyłącznie na wyglądzie i pewnie dlatego najpierw trafiłem na Avalanche i też mi coś nie pasiło do końca bo to jest tak jak Drug napisał

Avalanche jest straszny ... Caddie ma klasę, a Avalanche to taki VW.

no i wreszcie dokopałem sie do Cadilalaca no i robi oj robi wode z mózgu :-D

 

Kiedyś też myślałem o całkiem innych autach i że tylko nimi będe jeździł, a wyszło zupełnie inaczej i dobrze. Ale i tak czas zejść na ziemie niestety

GlongV8 spokojnie możesz książki pisac masz dar :lol:

Si vis pacem, para bellum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, mi się Avalanche podoba lecz faktycznie pickupem bym go nie nazwał chociaż ma pakę :-/

Pickupem natomiast jest RAM :)22 i mam nadzieję, że już zawsze będzie RAM !! :-) 2 gałki od nawiewów i nic więcej nie jest potrzebne !!

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja tu mam nieco inne zdanie za bardoz surowy jest w środku. wizualnie z zewnatrz piekna bestia ta morda grill swiatła mmm ale środek pozostawia sporo do życzenia przynajmniej jak dla mnie :mrgreen: ale to moje zdanie hyhy

 

np. przed chwila widziałem na alledrogo ramika z 2010 roku no i tam już środek bajeczka paluszki lizać al enei w środku co by nie nakruszyć :kasztan:

Si vis pacem, para bellum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

np. przed chwila widziałem na alledrogo ramika z 2010 roku no i tam już środek bajeczka paluszki lizać al enei w środku co by nie nakruszyć :kasztan:

 

heh jeden woli piwo drugi żyto....dla mnie na przykład IV gen z zewnątrz jest piękna ale w środku....VW tłareg.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

heh jeden woli piwo drugi żyto....dla mnie na przykład IV gen z zewnątrz jest piękna ale w środku....VW tłareg.

 

Popieram PROSTOTA jest piekan

 

nie ukrywam ze kiedys moze na GADZETY bym sie napalal ale juz wyroslem z tego:)

 

Nawet Radio juz mnie nudzi i przewaznie jezdze bez :)

 

RAM zawsze mi sie podobal ale jak komus o tym wspomnialem zaraz slyszalem przestan a co z czesciami tam nawet zarowki nie pasuja nasze i te spalanie ... etc

 

To lepiej sie nie odzywac tylko dazyc do tego zeby RAM stal na palcu :) :)

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam, posiada ktoś Cadilaca Escalade ostatni lub przedostatni model ? Chciałem zapytać jak jest z częsciami i ogólnie czy warto się napalać ?
Odpuść.

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj malkontentów. Kupuj co chcesz, najwyżej później znienawidzisz markę/model :mrgreen:

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.