Skocz do zawartości

Dziwne dźwięki


abtarster

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z moim sprzętem. Odkąd pojawiły się u mnie mrozy Dodge zaczął dziwnie...hmm..."buczeć" podczas jazdy. Nie wiem jak "buczą" łożyska bo nigdy nie miałem takiego przypadku ale "buczenie" pojawia się przy jeździe na gładkim asfalcie i to owo "buczenie" odczuwalne jest na pedałach i na kierownicy. Przy skręcaniu ( jazda slalomem ) "buczenie" się nasila. Wiem, że łożysko jak padnie to bardziej "buczy" przy skręcaniu w jedną stronę ( zależy które łożysko ). Czy może tak być że to opony z zimna zmieniły swoje właściwości i to one "buczą" ? Dźwięk jest bardzo podobny do kół ciężarówki jadącej po asfalcie.

Opony Goodyear Wrangler HP :-/

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam AWD wyciem bym raczej tego nie nazwał...kurde sam nie wiem. Zrobiłem taki test, że wjechałem na inną nawierzchnię niż gładki asfalt i "buczenie" ewidentnie się zmniejsza.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięki zaczynają być odczuwalne mniej więcej od 40km/h, zmiana nawierzchni powoduje że dźwięki praktycznie ustają. Żeby być w 100% pewnym jeszcze dzisiaj zrobię test. Odczucie w aucie jest takie jakby jechało się na oponach z bieżnikiem terenowym.

Jak jedzie duży ciągnik bo asfalcie to jego opony robią dość dużo hałasu. Mój jest podobny tylko zdecydowanie ciszej niż w ciągniku.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to być efekt wyząbkowania opon,

 

często to sie zdaża kiedy nie robi sie rotacji opon,

 

nawet jak opony są nowe i przebieg rzędu 25-30 tyś km

 

zmień koła na inne i zobaczysz

 

Zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie od wewnątrz opony mają białe napisy a na zewnątrz czarne :-/

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mam wczoraj zauwazyle, i wydaje mi sie ze te biale napisy marki opony powinny sie znalezc po zewnetrznej stronie..choc zas z drugiej strony patrzac na bierznik to wsioro wno z ktorej strony jest bialy napis, tak mi sie wydaje :>

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie " buczenie " ustalo po wymianie przedniej piasty z łozyskiem , a bylo tak glosno ze w kabinie trudno bylo rozmawiac ( pamietasz @drug ? ;-) )

 

jest jeszcze jedno miejsce ktore moze mocno zdziwic odglosami rozwalajacego :mrgreen: sie tylnego dyfru lub wału .....

 

to szczeki hamulcowe hamulca recznego , pod wplywem niskich temperatur podczas cofania dochodza z tyłu odglosy totalnej destrukcji :-P ,

zaciski i nowe szczeki byly wymieniane na wiosne wlasnie z uwagi na powyższe.... i dalej to samo w zimie , prawdopodonie pozbede sie ręcznego na zawsze 8-)

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie " buczenie " ustalo po wymianie przedniej piasty z łozyskiem , a bylo tak glosno ze w kabinie trudno bylo rozmawiac ( pamietasz @drug ? )

Pamiętam, czyli z diagnozą wtedy nie trafiliśmy, ale grunt, że sam do tego doszedłeś, bo piasty chyba nie obstawialiśmy?

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie " buczenie " ustalo po wymianie przedniej piasty z łozyskiem , a bylo tak glosno ze w kabinie trudno bylo rozmawiac ( pamietasz @drug ? ;-) )...

 

U mnie nie jest aż tak głośno ale biorąc pod uwagę, że to łożysko to jak zdiagnozować które to ?? jak "buczenie" jest równomierne po obu stronach ??

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie " buczenie " ustalo po wymianie przedniej piasty z łozyskiem , a bylo tak glosno ze w kabinie trudno bylo rozmawiac ( pamietasz @drug ? ;-) )...

 

U mnie nie jest aż tak głośno ale biorąc pod uwagę, że to łożysko to jak zdiagnozować które to ?? jak "buczenie" jest równomierne po obu stronach ??

 

u mnie mechanik wyczaił dopiero po zdjeciu kół , ze lozysko jest w agonii , piasty w niezlych cenach ma zuzcar

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że ja mechanikom nie wierzę ;-) i co się da to sam robię. Po świętach zmienię koła żeby wyeliminować opony. Potem sam się przyglądnę łożyskom.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego dla siebie (2004) a drugiego na handel (bodajże 2008) z tym że ten 2008 jest w porcie w Niemczech i po świętach jedzie po niego. Jak chcesz dowiem się więcej szczegółów.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie od wewnątrz opony mają białe napisy a na zewnątrz czarne :-/

Jeśli na oponie nie ma informacji, którą stroną ma być montowana na zewnątrz (najczęściej jest to napis inside/outside), a przy oponach z kierunkowym bieżnikiem jest zachowany właściwy kierunek montażu to nie ma to znaczenia. Po prostu nie wszystkim podobają się białe napisy na oponach i dlatego można je zamontować do wewnątrz ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie " buczenie " ustalo po wymianie przedniej piasty z łozyskiem , a bylo tak glosno ze w kabinie trudno bylo rozmawiac ( pamietasz @drug ? ;-) )...

 

U mnie nie jest aż tak głośno ale biorąc pod uwagę, że to łożysko to jak zdiagnozować które to ?? jak "buczenie" jest równomierne po obu stronach ??

 

u mnie mechanik wyczaił dopiero po zdjeciu kół , ze lozysko jest w agonii , piasty w niezlych cenach ma zuzcar

 

Tak nie do konca w dobrych cenach, ale ma....

 

Za nową w serwisie Dodga w Poznaniu wołali ode mnie 700zl (termin oczekiwania 7 dni ro roboczych), ale zmuszony byłem kupić od ZuzCara uzywaną za 600 zł bo zależalo mi na czasie

 

Więc jak widać, czasami warto zadzwonić do serwisu ;)

 

Ale inna sprawa była z chalogenem przednim w zderzaku - w serwisie oryginalny kosztował coś ok 750 zł, a u ZuzCara 150 - co prawda nie oryginalny, ale nowy i wszystko gra ;)

PATRZ W LUSTERKA . SPRAWDŹ DWA RAZY

 

MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie " buczenie " ustalo po wymianie przedniej piasty z łozyskiem , a bylo tak glosno ze w kabinie trudno bylo rozmawiac ( pamietasz @drug ? ;-) )...

 

U mnie nie jest aż tak głośno ale biorąc pod uwagę, że to łożysko to jak zdiagnozować które to ?? jak "buczenie" jest równomierne po obu stronach ??

Sposób na chłopskie sprawdzenie łożyska w kole. Podczas testu otwieramy szyby od kierowcy i pasażera i uważnie słuchamy. Jadąc na wprost zaczynamy tzw slalom od lewej krawędzi jezdni do prawej i uważnie nasłuchujemy. Jeśli któreś łożysko jest "padnięte" to będzie słychać. I tak jeśli mamy padnięte prawe łożysko będzie wyraźnie głośniejszy słyszalny szum podczas skręcania w lewo, jeśli lewe łożysko to analogicznie podczas jazdy w prawo. Prędkość wystarcza około 45km/h. Slalom w tempie plus minus 1,5 sek na stronę.

Dla lepszego efektu warto posadzić z tyłu przy otwartych szybach kumatych "słuchaczy" :lol:

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt , sluchacze musza ' umić " sluchac , w moim to trwalo okolo 4 miesiace :mrgreen: , natomiast podczas szukania zrodla dziwnych dżwiekow z hamulca ręcznego , mechanik zalecil metodą prob i bledow wymienic p r z e d n i ( sic ! ) zacisk hamulcowy :lol: ...

w sumie nic sie nie stalo , bo teraz mam drugi w zapasie :-P

 

płace frycowe , ale przeciez, kur :mrgreen: wa , nie mozna znac sie na wszystkim ;-)

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że ten dźwięk zaczyna mi działać na nerwy :evil: Zamiana kól dopiero w nowym roku ale dziś zauważyłem jeszcze coś, mianowicie jak wjadę na czysty lód i dodam gazu to podczas ślizgania kół dźwięk się ZDECYDOWANIE nasila. Jakieś pomysły ?? :-/

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.