Skocz do zawartości

PICKUP : skrzynia ładunkowa łatwy kąsek dla złodzieja


BRAVOS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do czego zmierzasz i dlaczego tutaj?

 

Myślę, że to problem o którym warto po debatować. Sam zastanawiam się nad walorami użytkowymi być może mojej przyszłej skody pickup fun.

 

Zastanawiałem się nad plandeką. Ale jak auto postawie auto pod blokiem to wszystko widać. a plandeka to żadne zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś poczytać forum, bo rozwiązan jest wiele i było już o tym. Plandeka nie zabezpiecza, ale czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. Drugie rozwiązanie to sztywna przykrywa paki z włókien. Trzecie to górna zabudowa z oknami lub bez. Z tego co wiem to do skody są takie zabudowy.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś poczytać forum, bo rozwiązan jest wiele i było już o tym. Plandeka nie zabezpiecza, ale czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. Drugie rozwiązanie to sztywna przykrywa paki z włókien. Trzecie to górna zabudowa z oknami lub bez. Z tego co wiem to do skody są takie zabudowy.

 

Szukam innych rozwiązań.

 

Czaje się na takie autko :

 

http://cgi.ebay.de/Skoda-Felicia-Fun-Pick-Up_W0QQitemZ300406585636QQcmdZViewItemQQptZAutomobile?hash=item45f1a0b924

 

a chyba ciekawym rozwiazniem jest oryginalna zabudowa.

 

http://cgi.ebay.co.uk/Skoda-Felica-fun-yellow-pickup-back-box-cover_W0QQitemZ380216790820QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CommercialVehicleParts_SM?hash=item5886afcf24

 

Projekt mam fajny : silnik 1.6 mpi chcem wymienić na silnik VW 1.8 T 150 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej, nawet jak bedzie to 1.8T to i tak ją porozrywa, modyfikacje beda musialy byc dosc poważne...

 

Już temat prześwietliłem. Skrzynia będzie pasowała na początek, na pewno będzie prościej z silnikiem z którym już eksperymentowałem 1.8 z golfa GTI. Boję się elektryki w 1.8 T.

 

Najpierw muszę kupić tą bryczke. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item952609294_koda_felicia_pickup_1_9_diesel_98_rok_diesel.html

może takie coś, nie dość że zwiększy powierzchnię ładunkową to jeszcze zabezpieczy mienie :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 Turbo to najgorszy silnik jaki powstal w gamie volkswagena i audii,najbardziej awaryjny, psujaca sie turbina nie wspomne o elektryce.. mysle ze jak bys wstawil silnik 2.0 z volvo bylby lepszym rozwiazaniem :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 Turbo to najgorszy silnik jaki powstal w gamie volkswagena i audii,najbardziej awaryjny, psujaca sie turbina nie wspomne o elektryce.. mysle ze jak bys wstawil silnik 2.0 z volvo bylby lepszym rozwiazaniem :)

... o tym własnie mysle, tymbardziej, ze mialem takie volvo i przy tej masie robił vw jak chciał...

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
1.8 Turbo to najgorszy silnik jaki powstal w gamie volkswagena i audii,najbardziej awaryjny, psujaca sie turbina nie wspomne o elektryce.. mysle ze jak bys wstawil silnik 2.0 z volvo bylby lepszym rozwiazaniem :)
:shock: Jestem w szoku, zawsze wydawało mi się, że jest wprost przeciwnie. Może mi się wydaje , ale słyszałem że to jeden z najlepszych silników małolitrażowych w historii . :-/ Może mam już skleroze , albo za dużo browarów piję :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koledzy może wiecie jak jest z anglikiem. Czy można zarejestrować przerobione kryke, oczywiście jak się zrobi kierownika po lewej stronie.

 

http://cgi.ebay.co.uk/1999-SKODA-FELICIA-FUN-TRUCK_W0QQitemZ290414812139QQcmdZViewItemQQptZAutomobiles_UK?hash=item439e125beb

 

Można wyczochrać taką brykę za 500 GBP.

 

Silnik myślę że się dopracuje, obecnie zależy mi na furmance. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A czy koledzy może wiecie jak jest z anglikiem. Czy można zarejestrować przerobione kryke, oczywiście jak się zrobi kierownika po lewej stronie.

 

Można zarejestrować , ale czy to do końca legalne? obawiam się, że nie. Poza tym z takimi przeróbkami jest sporo pracy i problemów z tego co wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koledzy może wiecie jak jest z anglikiem. Czy można zarejestrować przerobione kryke, oczywiście jak się zrobi kierownika po lewej stronie.

 

Można zarejestrować , ale czy to do końca legalne? obawiam się, że nie. Poza tym z takimi przeróbkami jest sporo pracy i problemów z tego co wiem.

 

Muszę upolować chyba europejczyka. Faktycznie anglika mogę kupić taniej ale co z tego jak go nie zarejestruję.

 

Ten film zaszczepił we mnie chęć posiadania pickupa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobrze, że nie ten

:mrgreen:

Moim zdaniem Skoda średnio nadaje się na takie modyfikacje i zabawy o jakich myślisz. Ale to oczywiście wszystko zależy od Twojego budżetu. Ja mimo wszystko uważam, że rasowy pickup to samochód terenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, co ma jedno wspólnego z drugim. 4x4 to dodatek, a nie warunek. El Camino nie ma napędu 4x4, czy nie jest rasowym pickupem, FSO Pickup nie ma 4x4 czy tez nie jest pickupem? Zgodze się, że bad look i lambo doors to wiocha na maxa, ale w miare skromnie wyglądająca Skoda z dobrym silnikiem i ciekawym lakierem i felgami może być zaskoczeniem na drogach, ale mimo wszystko gwiazdą szos nigdy nie zostanie.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film zaszczepił we mnie chęć posiadania pickupa.

Czemu Skoda Felicia Pickup? Skoda jest akurat jednym z najmniej porywających pickupów. Dużo bardziej klasycznym pickupem jest FSO czy Warszawa. Ze Skodą trzeba bardzo uważać, bo cienka jest granica między ciekawym projektem a wieśniackim.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie ten
:mrgreen:

Moim zdaniem Skoda średnio nadaje się na takie modyfikacje i zabawy o jakich myślisz. Ale to oczywiście wszystko zależy od Twojego budżetu. Ja mimo wszystko uważam, że rasowy pickup to samochód terenowy.

 

Pewnie że masz rację, Muszę od czegoś zacząć. Prowadzę działalność i zastanawiałem się nad nawarą, tylko że dużo szuram po polsce i europie. A tak skoda to mały nakład finansowy na początek. W miarę jedzenia apetyt rośnie :P.

 

Jeżeli chodzi o pickupa to zastawiałem się nad zakupem jakiegoś zabytku. Ale tu dopiero kopalnia finansowa. (mawet Tarpana : projekt Polskie el camino :) )

 

Pamiętam jazdę w szklarskiej Nissanem Patrolem. Z pewnością terenowy pickup to : to co każdy facet chciał by miec na parkingu. :)

 

Obecnie skoda mnie pocieszy może będę odstawał od reszty klubowiczów ale zacznę przygodę z pickupem. :)

 

Silnik dopracuję jak zakupię na zimę bo sezon słoneczny się zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film zaszczepił we mnie chęć posiadania pickupa.

Czemu Skoda Felicia Pickup? Skoda jest akurat jednym z najmniej porywających pickupów. Dużo bardziej klasycznym pickupem jest FSO czy Warszawa. Ze Skodą trzeba bardzo uważać, bo cienka jest granica między ciekawym projektem a wieśniackim.

 

Może masz rację, ale nie stać mnie na coś lepszego. Mam nadzieje że z czasem taka bryka jak kolega posiada będzie moim celem. Ale obecnie Skoda Fun których na Poslkich drogach za dużo niema jest w moim zainteresowaniu.

 

Kolor mam zamiar zmienić na czarny w macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obecnie Skoda Fun których na Poslkich drogach za dużo niema jest w moim zainteresowaniu.

Jeśli jej nie przekombinujesz to będziesz maił całkiem fajne wozidełko. U mnie w sąsiedztwie jeździ Skoda Pickup oklejona w folię z motywami wojskowymi i felgi ma zielone moro, sztywną przykrywę paki i całkiem ciekawie wygląda...

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obecnie Skoda Fun których na Poslkich drogach za dużo niema jest w moim zainteresowaniu.

Jeśli jej nie przekombinujesz to będziesz maił całkiem fajne wozidełko. U mnie w sąsiedztwie jeździ Skoda Pickup oklejona w folię z motywami wojskowymi i felgi ma zielone moro, sztywną przykrywę paki i całkiem ciekawie wygląda...

 

Wiochy zamiar nie mam robić.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skodę pickup mogę kupić zwykłą w Polsce, tylko czaję się na Fun bo tylna ściana grodziowa przesuwa się i mamy do dyspozycji dodatkowe zydelki :). Mam już nagraną skodę w Niemczech za 1500 euro. w tygodniu smaruje wrotki.

 

Ale ta ściana przesuwana eliminuje plandekę, i stałą zanbudowę. i chyba zapodam sobie skrzynie Outback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.