Skocz do zawartości

DMC i jej przekroczenie


Amilus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam RAM 2500 z 2011 i delikatny problemik, ze wzgledu na fakt zamontowanych dwoch zbiornikow gazu jeden 180 drugi 103l masa pojazdu z w polowie napelnionymi zbiorbikami to 3300kg, jest to tzw crew cab 6 osobowy z dluga 8 stopowa paka, stad w praktyce jakikolwiek wyjazd z rodzinka bedzie wiazal sie raczej z przekroczeniem tych 3500kg.

Czy ktos z was mial z tego tytulu problemy? Chodzi mi o przypadki raczej czysto turystyczne a nie przewozenia 2x palet kostki na pace ;P

Czy ktos podrozowal z was za granice swoim ramem?

Jestem jego drugim wlascixielm w Polsce i w dowodzie mam 2400 kg jako mase wlasna i 3499 dmc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak w PL, jakbys mial duzego pecha i faktycznie ktos sprawdzil: "Kierowanie pojazdem do 3,5 tony DMC w przypadku przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu jest sankcjonowane mandatem karnym na kierującego w kwocie od 20 do 500 zł. Ponadto, w przypadku przekroczenia DMC pojazdu, osoba kontrolująca ma prawo nie dopuścić pojazdu do ruchu do momentu ustania przyczyny zatrzymania, czyli „pozbycia” się ładunku w takim stopniu, że DMC pojazdu nie będzie w żaden sposób przekroczone."

 

Powiem tak - baba z wozu, koniom lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz z innej beczki czy orientuje się ktoś jak sprawa wygląda z wydechem. Bo na tą chwile mam magnaflow wypuszczone przed tylne prawe koło(od strony pasażera ) zrobił to jeszcze poprzedni właściciel. Ponoć przepis się zmienił i nie jest już zakazany, usiłowałem to znaleźć w kodeksie drogowym ale mi się nie udało nic na ten temat znaleźć. Więc proszę o pomoc może ktoś będzie wiedział co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój waży tak samo.. 3300 na pusto, przez ostatnie 9 lat miałem 2 kontrole policji, pierwsza bo się panom rzuciło, że opony wyłażą poza obrys a druga z ciekawości bo gliniarz patrolem śmiga prywatnie.. obie oczywiście bezmandatowo :)

Na codzień jeżdżę sam na pusto ale na wycieczki z rodziną też się zdarza. Ram fajnie jedzie jak ma tak z 500kg na pace, przy 1-2 tony komfort jak w prawdziwym krążowniku, przy 3,5 tonie na pace już trochę gorzej hamuje :)

Dodge Ram'98 3500 HD CTD

 

czarno go widzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Musiałbyś trafić na inspekcję i zostać skierowany ma  wagę a jak jeżdżę 23 lata po drogach to jeszcze nie trafiłem takiej kontroli w przeróżnych samochodach. Wydaje mi się że możliwość trafienia przeładowanego tira o kilka ton jest bardziej łakomym kąskiem niż pick up przekroczony o 100-200 kg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.