Skocz do zawartości

czy warto ? taki RAM / zakup kontrolowany


kucaro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Martwi mnie tylko sprawa ze Ram stoi na miekkim DR narazie. Słabe mam gwarancje że zobacze twardy DR. Bez niego nie mam co iść do WK i nie daje mi to gwarancji ze kwity złożone w WK sa si. Najlepiej jest kupować zawsze na stałym DR ale tu tego komfortu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Kiedyś pisałem z tym gaśnięciem. Okazało się, że zostało mi wymienione w Hemiku 8 a nie 16 świec, stąd też kabli i świec nie podejrzewałem...ech..

 

Z innej beczki. Ram 1500 i F150 mają ładowności chyba ok 700kg. Mam już amerykańca ale nie ucieknę przed pickupem. Rozum mówi Japończyk a serce Amerykanin. Najlepiej przedłużona kabina. Dwa pytania:

 

1-Czy są jakieś zestawy, dzięki którym można podnieść im ładowność, wzmocnić zawieszenie? Jakieś kity do Heavy/Super Duty? Tak do ok 1t aby przewieźć? Ile może ważyć paka gdyby ją zdjąć?

 

Znalazłem takie coś, sorry, że nie Dodge:

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f150-5-4-v8-american-big-cars-auto-dla-prawdziwego-faceta-ID6z0BvH.html

 

Szkoda, że nie ma 2500 w 5.9 w przedłużonej kabinie nigdzie. To byłoby bez kombinowania.

 

2-Domyślam się, że Cummins w 2500 z ok 1t na pace pewnie spali z 17-20 litrów na 100.

A ile gazu spali takie 5.7 w Ramie lub 5.4 w F150? Do 30 czy więcej? W terenie jak jeździliście ile Wam przeważnie wychodziło?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fizycznie" bez problemu zmienisz ładowność - inne resory, albo same dodatkowe pióra + amortyzatory - pewnie w USA jest w pytę takich dedykowanych zestawów.

Są też zestawy poduszek powietrznych. Ładowności raczej nie podwoisz, bo most i cała reszta też ma swoje ograniczenia, ale 200 - 300 kg powinno być w miarę realne.

Tyle, że nic nie wymyślisz z papierami - o ile się orientuję, nie ma obecnie szans, żeby zmienić DMC auta już zarejestrowanego u nas :-/

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam Crew Caba 2500 5,7 Hemi z 2011 z 2.5m paka, najprawdopodobniej bedę go sprzedawał na wiosnę, jak masz jakieś pytania to pisz.

Powiem Ci że z przewiezieniem 2t na tej pace nie ma problemu, bo mosty, półosie i wszystko w 2500 jest tak imo 2x mocniejsze niż w 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

muszę kupić auto z VAT1 do końca września

ten RAM i ford z z 2 mojego postu to jedyne auta w PL które udało mi się znaleźć

 

jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :-?

 

Możesz coś więcej napisać o tym silniku?

F 150 | 2010 | 5,4 | 4x4 | 6 biegów | 1,5 kabiny | 6 osób |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam. Jest takie ogłoszenie: https://www.olx.pl/oferta/doge-ram-1500-sport4awd-reduktor-duzyyyyalpina-saundmax-kabina-CID5-IDzGvyW.html

 Był podany numer vin ale sprzedający usunął. 

To jest te auto w stanach, widać przebieg (skręcony z 280 tys na 150) oraz w jaki sposób byl uszkodzony.

Może uda się kogoś odwieźć od kupna: )

 

https://poctra.com/2012-DODGE-RAM-1500-S/id-AAwhESKr0vGuhlCK/ROCKY-VIEW-AB/Photos

 

3c01722a6afe03bfgen.jpg

Edytowane przez daroot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.