RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  PORTAL

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Sebastian O.
2016-09-14, 07:33
zabezpieczenia antykorozyjne jak Wam się sprawują
Autor Wiadomość
Kassei

Wysłany: 2017-02-03, 10:13   

zyga napisał/a:
ja zaglądam i sprawdzam czy Tadeusz zagląda :)
A ja wchodzę żeby Cię od czadu do czasu pomęczyć o jakieś zagadnienia techniczne :lol:

Ja osobiście mam wrażenie, że coraz mniej ludzi pickupami jeździ. Szczyt popularności przypadł na lata taniego dolara (2008-2010) potem jeszcze sytuację ratowały przepisy robiące z taczek "vatowozy". Teraz po zmianie przepisów i jeszcze podniesieniu stawek OC dość znacznie, pickupami jeżdżą już chyba tylko fanatycy ;) Z drugiej strony fora internetowe (z małymi wyjątkami) - szczególnie w Polsce - umierają... Młodzi wolą wrzucać zdjęcie kupy na FB niż napisać coś na forum. Swoją drogą rzadko kiedy mają coś sensownego do powiedzenia :-/ Starym się już często nie chce w to bawić. Ogólnie to chyba taki znak czasów. Panowie jesteśmy już chyba zagrożonym gatunkiem i niedługo to będą nas znajdywać na wykopaliskach internetu :lol:

MeFF 
MeFF

Wysłany: 2017-02-03, 13:04   

Kassei,
patrząc po polskich drogach ja widzę zdecydowanie więcej pickupów niż kiedyś, zarówno tych starych jak i nowych z salonu, ale problem jest chyba gdzie indziej: nie integrujemy się tak, jak właściciele golfów albo beemek, bo każdy ma swój pomysł na pickupa i go realizuje. Ja też troche musiałem szukać zanim tu trafiłem. Inna sprawa, że za bardzo nie miałem ciśnienia, bo robię przy nim tylko to co chcę i daje radę :-)

A żeby nie było zupełnie offtopic:
Mam na swoim Amaroku nałożonego oryginalnego Linex-a, widziałem jego aplikację i przygotowania - niestety, z tych zdjęć wynika, że czas na przygotowania został chyba zminimalizowany. Poza tym pytanie podstawowe - czy to jest na pewno LINEX a nie jakaś jego kopia? Oryginał jest zamykany w obrandowanych beczkach i przysyłany z US, niemniej jednak na nieprzygotowane podłoże nawet Linex nie pomoże :-)

Pozdrawiam,
MeFF

Tadeusz_B

Wysłany: 2017-02-03, 22:05   

Jakniezaglądajakzagląda :evil: jegomać.

patrykstal

Wysłany: 2017-07-28, 21:27   

Sebastian O. napisał/a:
Mario "nie wieszaj psów na natryskowym", nie wiemy jakie były ustalenia między Patrykstal a Natryskowym. Może miało być tanio i dobrze... Pytanie czy w ustalonej cenie w ogóle było możliwe pokrycie tego Linexem, może szybko okazać się że nie było to możliwe. Nikt przecież nie będzie dopłacał do interesu, a nazwa powłoka to powłoka.

Kolego, nie obraź się, ale spójrz na zakres prac na aucie i sam sobie odpowiedz czy miało być tanio, właściciel auta włożył w ten wóz bardzo niemało biletów płatniczych, NIGDY NIE PYTAŁ O CENĘ ale ZAWSZE PYTAŁ O JAKOŚĆ

nie było tanio, tanio nie było, naście tysięcy, za rozebraną do zera skorupę

to co napisałeś jest wręcz żałosne .

Tadeusz_B

Wysłany: 2017-07-30, 20:31   

Może mi kto wytłumaczy jak dołączyć zdjęcia?

[ Dodano: 2017-07-31, 21:37 ]
Zyga, cholerapanie uaktywnij się.

Seba78
DRam 2500 QC 6.7 C

Wysłany: 2017-08-01, 17:06   

Znajdujesz zdjęcie które chcesz załadować, ewentualnie wrzucasz zdjęcie na jakiś serwer np: FOTOSIK.pl
Jeśli zdjęcie jest już w internecie kopiujesz jego adres, albo wybierasz z puli adresów właściwy (do umieszczania na forach)
Wciskasz klawisz IMG obok okna do pisania
Wklejasz link wcześniej skopiowany
OK
Bierzesz podgląd żeby zobaczyć czy się załadowało poprawnie

Tadeusz_B

Wysłany: 2017-08-02, 21:03   

A inna możliwość ?

Seba78
DRam 2500 QC 6.7 C

Wysłany: 2017-08-02, 22:58   

Prostszej nie ma

Tadeusz_B

Wysłany: 2017-08-03, 20:25   

A może Ty byś mi wstawił, ja nie potrafię, trochę starszej daty jestem.

Seba78
DRam 2500 QC 6.7 C

Wysłany: 2017-08-04, 07:20   

Ok k88@wp.pl

[ Dodano: 2017-08-04, 23:36 ]
Zdjęcia od Tadeusza

Tadeusz_B

Wysłany: 2017-08-05, 14:53   

Tak wyglądają elementy zrobione Linexem co miał być jedynastym a może trzynastym nawet, cudem świata. Powłoka zeszła gładko jak skórka z królika a pewnie nawet lżej. Trzymała się tylko na zawinięciach. Żadnego gruntowania tam nie zauważyłem. Sebastian nie broń czegoś co jest nie do obrony. Zaręczam że w umowie nie było słowa tanio. Przez wzgląd na nie wiem na co nie wymienię nazwy firmy. Dziękuję Seba. Zdrófka.

Seba78
DRam 2500 QC 6.7 C

Wysłany: 2017-08-07, 21:10   

Zerwałeś to przed czy po uzyskaniu informacji od Patryka?

patrykstal

Wysłany: 2017-08-19, 16:15   

Tadeusz_B napisał/a:
Tak wyglądają elementy zrobione Linexem co miał być jedynastym a może trzynastym nawet, cudem świata. Powłoka zeszła gładko jak skórka z królika a pewnie nawet lżej. Trzymała się tylko na zawinięciach. Żadnego gruntowania tam nie zauważyłem. Sebastian nie broń czegoś co jest nie do obrony. Zaręczam że w umowie nie było słowa tanio. Przez wzgląd na nie wiem na co nie wymienię nazwy firmy. Dziękuję Seba. Zdrófka.

napisuję do Ciebie PW

[ Dodano: 2017-08-20, 11:44 ]
materiały, które przysłał mi "zadowolony" klient

https://www.youtube.com/watch?v=wvifW3TN3IQ

Pickup150 

Wysłany: 2017-08-20, 18:28   

Zaglądamy, zaglądamy, ale pisać czasu nie mamy :-/ .
Koledzy otarłem się o ten temat, mój kolega ma taką firmę i nakłada te powłoki.
O ile sam Line X jest pochodzenia USA, to w Polsce już mamy tego zamienniki i firmy to nagminnie stosują, nie zawsze informując o tym klienta, tłumacząc to tym, że oba materiały są do siebie zbliżone składem, bo chodzi tu o ile dobrze zapamiętałem poliuretan. Kolega robi pianką ocieplenia budynków, ale również robi tego typu powłoki, niestety rzadko się za to zabiera z powodów właśnie takich jak ten który tu opisujemy :-( . Przygotowanie podłoża pod tą powlokę jest bardzo pracochłonne i nie ma mowy o pośpiechu, bo ten jak wszyscy wiemy jest wskazany , ale przy łapaniu pcheł :-P . Szczególnie elementy samochodów, które wcześniej były narażone na kontakt z tłuszczami, itp wymagają bardzo starannego przygotowania i odpowiednich podkładów.
Tadeusz pokazywał tu zdjęcia powleczonych tym materiałem plastików, tylko ja tam nie zauważyłem podkładu, samo lakierowanie plastiku jest trudne, a ta powłoka to jeszcze potęguje, bo nakłada się ją grubiej i po nałożeniu zachowuje się jak skórka. Co do Tomka, to zaraz po kupieniu Pickupa dzwoniłem do niego by się umówić na taki zabieg na pace auta, bo wożę moją taczką stal i podczas załadunku, czy samego transportu bardzo się niszczy podłoga. Tomek był ze mną w kontakcie i mówił, że nie ma czasu, bo jest zawalony robotami budowlanymi, baseny, zbiorniki, itp obiekty. Uważam, że był ze mną szczery i nie owijał w bawełnę, mówił o tym, że ta powłoka potrafi się "łuszczyć" że wystarczy niewiele bo to się stało, tym bardzie podczas pracy w pośpiechu. Zgadza się również to, że jego pracownicy najczęściej brali tą robotę po godzinach, On sam nie był zainteresowany tą robotą z uwagi na jej specyfikę, oraz najzwyczajniej brak czasu, co go nie zwalnia z odpowiedzialności za to co robią jego ludzie, bo On to wszystko firmował i legalizował. Ja niestety zrezygnowałem z tego zabiegu, później przymierzałem się do powtórki z tym moim kolegą, ale też nie doszło do tego, i nie żałuję, bo koszt tej usługi nie jest mały a efekt sami widzimy. Będzie zimą więcej czasu to pomyślę nad podłogą z blachy aluminiowej :-/ . Obecnie pokryłem podłogą farbą o podobnej strukturze i przez cały rok wytrzymała, a koszt ok. 300 zł.
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu