Skocz do zawartości

zabezpieczenia antykorozyjne jak Wam się sprawują


patrykstal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak już wspominałem mam całe auto w powłoce zrobione przez natryskowego i nic się z tym nie dzieje. Podobnie korzystałem z usług patrykstal i byłem zadowolony. Jakoś niedługo po tej akcji gadałem z Tomkiem - otwarcie przyznawał, że jego chłopaki spieprzyli sprawę i chciał to naprawić, ale na tamtą chwilę nie umiał się dogadać z Patrykiem. Nie wiem czy czasem ta cała sprawa się nie skończyła w sądzie i to z inicjatywy natryskowego. Powtarzam oczywiście tylko co zasłyszałem... nic więcej...

 

Nie znamy wszystkich faktów, więc bądźmy powściągliwi w osądach. Tomek przestał wchodzić na forum niedługo po tym jak sprzedał L200 i kupił Transita. Zresztą bądźmy szczerzy - mało kto już tu zagląda :-(

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo tu sztywno trochę, ludziska się z bele powodu zapowietrzajo, i jeszcze któren na zawał zejdzie... I miej tu chłopinę na sumieniu później...

 

:-P

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaglądam i sprawdzam czy Tadeusz zagląda :)
A ja wchodzę żeby Cię od czadu do czasu pomęczyć o jakieś zagadnienia techniczne :lol:

 

 

Ja osobiście mam wrażenie, że coraz mniej ludzi pickupami jeździ. Szczyt popularności przypadł na lata taniego dolara (2008-2010) potem jeszcze sytuację ratowały przepisy robiące z taczek "vatowozy". Teraz po zmianie przepisów i jeszcze podniesieniu stawek OC dość znacznie, pickupami jeżdżą już chyba tylko fanatycy ;) Z drugiej strony fora internetowe (z małymi wyjątkami) - szczególnie w Polsce - umierają... Młodzi wolą wrzucać zdjęcie kupy na FB niż napisać coś na forum. Swoją drogą rzadko kiedy mają coś sensownego do powiedzenia :-/ Starym się już często nie chce w to bawić. Ogólnie to chyba taki znak czasów. Panowie jesteśmy już chyba zagrożonym gatunkiem i niedługo to będą nas znajdywać na wykopaliskach internetu :lol:

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kassei,

patrząc po polskich drogach ja widzę zdecydowanie więcej pickupów niż kiedyś, zarówno tych starych jak i nowych z salonu, ale problem jest chyba gdzie indziej: nie integrujemy się tak, jak właściciele golfów albo beemek, bo każdy ma swój pomysł na pickupa i go realizuje. Ja też troche musiałem szukać zanim tu trafiłem. Inna sprawa, że za bardzo nie miałem ciśnienia, bo robię przy nim tylko to co chcę i daje radę :-)

 

A żeby nie było zupełnie offtopic:

Mam na swoim Amaroku nałożonego oryginalnego Linex-a, widziałem jego aplikację i przygotowania - niestety, z tych zdjęć wynika, że czas na przygotowania został chyba zminimalizowany. Poza tym pytanie podstawowe - czy to jest na pewno LINEX a nie jakaś jego kopia? Oryginał jest zamykany w obrandowanych beczkach i przysyłany z US, niemniej jednak na nieprzygotowane podłoże nawet Linex nie pomoże :-)

 

Pozdrawiam,

MeFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Mario "nie wieszaj psów na natryskowym", nie wiemy jakie były ustalenia między Patrykstal a Natryskowym. Może miało być tanio i dobrze... Pytanie czy w ustalonej cenie w ogóle było możliwe pokrycie tego Linexem, może szybko okazać się że nie było to możliwe. Nikt przecież nie będzie dopłacał do interesu, a nazwa powłoka to powłoka.

 

 

Kolego, nie obraź się, ale spójrz na zakres prac na aucie i sam sobie odpowiedz czy miało być tanio, właściciel auta włożył w ten wóz bardzo niemało biletów płatniczych, NIGDY NIE PYTAŁ O CENĘ ale ZAWSZE PYTAŁ O JAKOŚĆ

 

nie było tanio, tanio nie było, naście tysięcy, za rozebraną do zera skorupę

 

to co napisałeś jest wręcz żałosne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdujesz zdjęcie które chcesz załadować, ewentualnie wrzucasz zdjęcie na jakiś serwer np: FOTOSIK.pl

Jeśli zdjęcie jest już w internecie kopiujesz jego adres, albo wybierasz z puli adresów właściwy (do umieszczania na forach)

Wciskasz klawisz IMG obok okna do pisania

Wklejasz link wcześniej skopiowany

OK

Bierzesz podgląd żeby zobaczyć czy się załadowało poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają elementy zrobione Linexem co miał być jedynastym a może trzynastym nawet, cudem świata. Powłoka zeszła gładko jak skórka z królika a pewnie nawet lżej. Trzymała się tylko na zawinięciach. Żadnego gruntowania tam nie zauważyłem. Sebastian nie broń czegoś co jest nie do obrony. Zaręczam że w umowie nie było słowa tanio. Przez wzgląd na nie wiem na co nie wymienię nazwy firmy. Dziękuję Seba. Zdrófka.

Nie bądź łosiem jeździj V8. Zdrófka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak wyglądają elementy zrobione Linexem co miał być jedynastym a może trzynastym nawet, cudem świata. Powłoka zeszła gładko jak skórka z królika a pewnie nawet lżej. Trzymała się tylko na zawinięciach. Żadnego gruntowania tam nie zauważyłem. Sebastian nie broń czegoś co jest nie do obrony. Zaręczam że w umowie nie było słowa tanio. Przez wzgląd na nie wiem na co nie wymienię nazwy firmy. Dziękuję Seba. Zdrófka.

 

napisuję do Ciebie PW

 

[ Dodano: 2017-08-20, 11:44 ]

materiały, które przysłał mi "zadowolony" klient

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądamy, zaglądamy, ale pisać czasu nie mamy :-/ .

Koledzy otarłem się o ten temat, mój kolega ma taką firmę i nakłada te powłoki.

O ile sam Line X jest pochodzenia USA, to w Polsce już mamy tego zamienniki i firmy to nagminnie stosują, nie zawsze informując o tym klienta, tłumacząc to tym, że oba materiały są do siebie zbliżone składem, bo chodzi tu o ile dobrze zapamiętałem poliuretan. Kolega robi pianką ocieplenia budynków, ale również robi tego typu powłoki, niestety rzadko się za to zabiera z powodów właśnie takich jak ten który tu opisujemy :-( . Przygotowanie podłoża pod tą powlokę jest bardzo pracochłonne i nie ma mowy o pośpiechu, bo ten jak wszyscy wiemy jest wskazany , ale przy łapaniu pcheł :-P . Szczególnie elementy samochodów, które wcześniej były narażone na kontakt z tłuszczami, itp wymagają bardzo starannego przygotowania i odpowiednich podkładów.

Tadeusz pokazywał tu zdjęcia powleczonych tym materiałem plastików, tylko ja tam nie zauważyłem podkładu, samo lakierowanie plastiku jest trudne, a ta powłoka to jeszcze potęguje, bo nakłada się ją grubiej i po nałożeniu zachowuje się jak skórka. Co do Tomka, to zaraz po kupieniu Pickupa dzwoniłem do niego by się umówić na taki zabieg na pace auta, bo wożę moją taczką stal i podczas załadunku, czy samego transportu bardzo się niszczy podłoga. Tomek był ze mną w kontakcie i mówił, że nie ma czasu, bo jest zawalony robotami budowlanymi, baseny, zbiorniki, itp obiekty. Uważam, że był ze mną szczery i nie owijał w bawełnę, mówił o tym, że ta powłoka potrafi się "łuszczyć" że wystarczy niewiele bo to się stało, tym bardzie podczas pracy w pośpiechu. Zgadza się również to, że jego pracownicy najczęściej brali tą robotę po godzinach, On sam nie był zainteresowany tą robotą z uwagi na jej specyfikę, oraz najzwyczajniej brak czasu, co go nie zwalnia z odpowiedzialności za to co robią jego ludzie, bo On to wszystko firmował i legalizował. Ja niestety zrezygnowałem z tego zabiegu, później przymierzałem się do powtórki z tym moim kolegą, ale też nie doszło do tego, i nie żałuję, bo koszt tej usługi nie jest mały a efekt sami widzimy. Będzie zimą więcej czasu to pomyślę nad podłogą z blachy aluminiowej :-/ . Obecnie pokryłem podłogą farbą o podobnej strukturze i przez cały rok wytrzymała, a koszt ok. 300 zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Zaglądamy, zaglądamy, ale pisać czasu nie mamy :-/ .

Koledzy otarłem się o ten temat, mój kolega ma taką firmę i nakłada te powłoki.

O ile sam Line X jest pochodzenia USA, to w Polsce już mamy tego zamienniki i firmy to nagminnie stosują, nie zawsze informując o tym klienta, tłumacząc to tym, że oba materiały są do siebie zbliżone składem, bo chodzi tu o ile dobrze zapamiętałem poliuretan. Kolega robi pianką ocieplenia budynków, ale również robi tego typu powłoki, niestety rzadko się za to zabiera z powodów właśnie takich jak ten który tu opisujemy :-( . Przygotowanie podłoża pod tą powlokę jest bardzo pracochłonne i nie ma mowy o pośpiechu, bo ten jak wszyscy wiemy jest wskazany , ale przy łapaniu pcheł :-P . Szczególnie elementy samochodów, które wcześniej były narażone na kontakt z tłuszczami, itp wymagają bardzo starannego przygotowania i odpowiednich podkładów.

Tadeusz pokazywał tu zdjęcia powleczonych tym materiałem plastików, tylko ja tam nie zauważyłem podkładu, samo lakierowanie plastiku jest trudne, a ta powłoka to jeszcze potęguje, bo nakłada się ją grubiej i po nałożeniu zachowuje się jak skórka. Co do Tomka, to zaraz po kupieniu Pickupa dzwoniłem do niego by się umówić na taki zabieg na pace auta, bo wożę moją taczką stal i podczas załadunku, czy samego transportu bardzo się niszczy podłoga. Tomek był ze mną w kontakcie i mówił, że nie ma czasu, bo jest zawalony robotami budowlanymi, baseny, zbiorniki, itp obiekty. Uważam, że był ze mną szczery i nie owijał w bawełnę, mówił o tym, że ta powłoka potrafi się "łuszczyć" że wystarczy niewiele bo to się stało, tym bardzie podczas pracy w pośpiechu. Zgadza się również to, że jego pracownicy najczęściej brali tą robotę po godzinach, On sam nie był zainteresowany tą robotą z uwagi na jej specyfikę, oraz najzwyczajniej brak czasu, co go nie zwalnia z odpowiedzialności za to co robią jego ludzie, bo On to wszystko firmował i legalizował. Ja niestety zrezygnowałem z tego zabiegu, później przymierzałem się do powtórki z tym moim kolegą, ale też nie doszło do tego, i nie żałuję, bo koszt tej usługi nie jest mały a efekt sami widzimy. Będzie zimą więcej czasu to pomyślę nad podłogą z blachy aluminiowej :-/ . Obecnie pokryłem podłogą farbą o podobnej strukturze i przez cały rok wytrzymała, a koszt ok. 300 zł.

Pozdrawiam

powloka jest genialna, ale tylko w przypadku trzymania się technologii przy jej nakładaniu... zaraz po zakupie mojego eFa dalem sobie pokryc pake tego typu powloka, ale... trwalo to 3 dni: rozebranie i przygotowanie paki, szlifowanie, traktowanie odpowiednia chemia, jak byłem podpatrzeć jak to jest w trakcie robione, to wygladalo to jakby chłopaki z NASA ET znaleźli, tunel foliowy, chłopaki w białych kombinezonach w maskach pastwili się na paka... cena spora, ale efekt: powloka ma już chyba z 9-10 lat i nic się z nia nie dzieje, a lekko nie ma... i tu jest pies pogrzebany tego typu powlok, rzetelne trzymanie się technologii jej aplikowania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.