Skocz do zawartości

rozrząd 3miasto


volen

Rekomendowane odpowiedzi

macie kogoś godnego polecenia?

muszę w Pchełce ogarnąć rozrząd jak najszybciej: jestem już tak zdesperowany, że mogę ją na lawecie gdzieś zatargać, byle było zrobione DOBRZE

ktoś, coś?

 

[ Dodano: 2017-05-07, 16:31 ]

F150

5.4

2005

:D sorry :)

pozdrowienia, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może we własnym zakresie? (zakładając, że posiadasz kawałek garażu). na youtube są filmy jak to zrobić. jeśli masz wszystkie "graty" (dedykowany timing chain kit, jakieś narzędzia, trochę czasu i chęci), dasz radę.

przykład tutaj:

choć wiem, że nie trzeba wybebeszać pół auta. na pewno znajdziesz takie instrukcje.

2006 F150, 5.4L 3V V8, Dark Toreador.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie odpada. Nie mam garażu, a taki pożyczony od sąsiada jest za niski :) Przed momentem grad walił na podwórku, więc średnia przyjemność działać na zewnątrz.

Poza tym - czas. Brak czasu...

Ale filmiki niezłe, obejrzę sobie później wszystkie, dzięki :)

pozdrowienia, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze szukając można znaleźć jeden, dokładnie pokazujący jak to zrobić bez rozbebeszania połowy komory silnika. generalnie zabieg prosty nawet dla laika. podstawa to narzędzia, trochę miejsca i wspomniany wcześniej timeshift chain replacement kit.

2006 F150, 5.4L 3V V8, Dark Toreador.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

hej, dzięki za pomoc :)

Mirek z Camaro nie łapie się za rozrząd, bo za dużo czasu to zajmuje ;p

Polecił mi jednego gościa z Rumi, przez niego trafiłem na fajnego mechanika, Karola.

Rozrząd zrobiłem, oleje powymieniane, pompa wody i jakieś pierdółeczki też, od jutra testy :)

pozdrowienia, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzięki za pomoc :)

Mirek z Camaro nie łapie się za rozrząd, bo za dużo czasu to zajmuje ;p

Polecił mi jednego gościa z Rumi, przez niego trafiłem na fajnego mechanika, Karola.

Rozrząd zrobiłem, oleje powymieniane, pompa wody i jakieś pierdółeczki też, od jutra testy :)

jaki masz przebieg, ze rozrząd robiles???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osiemdziesiąt parę tysięcy mil

ale nie przebieg był podstawą, lecz chrobot dochodzący z silnika oraz generalne porządki

szykuję autko na dłuższą wyprawę, więc powoli wymieniam, co mi w łapy wpadnie

a chrobotało coś, co się ułamało i biegało po łańcuchu na dole, zakłócając odczyty na CPS skutkiem czego Pchełka nie chciała jechać, tzn. jechała 8-10km bez mocy po czym stawała jak osioł na środku drogi

generalnie teraz cały rozrząd nowy, pompa wody nowa, koło pasowe też, cewki i świece wymienione, idzie nowa oponka na zapasik, w planach 4x4, zawieszenie, lakier i tapicerka... żona załamana ;)

pozdrowienia, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
sam robisz, czy zleciłeś? :)
zlecam... czekam na wolna chwile, żeby auto nie było potrzebne i mój mechanik będzie dzialal... czekam jeszcze na szpilki, niby da się wymienić te uszczelki bez wyciągania silnika, ale na wszelki wypadek zamowilem, jak by się miały lamac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.