RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  PORTAL

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadbudowa Kemingowa do Pickupa :)
Autor Wiadomość
misman

Wysłany: 2017-03-25, 22:49   

Kup oryginał, za 20 tys E. Będzie pan zadowolony.

"zrobiłem" != "zleciłem"

--
http://i190.photobucket.c...tofMyMoney3.jpg

Marian Konarski 
marian_konarski

Wysłany: 2017-03-28, 12:38   

misman napisał/a:
Kup oryginał, za 20 tys E. Będzie pan zadowolony.

Jest do kupienia zabudowa za 59 tys. Ma tylko jedną ale zasadniczą wadę. Zabudowy na pickupy 4 drzwiowe to jest PARANOJA, o czym świadczy dość niska cena jak na jakość wykonania i wartość urządzeń wewnątrz.
Taka zabudowa na takim pickupie to grozi złamaniem ramy w tylko nieco trudniejszym terenie, w który zresztą trudno wjechać z takim kątem zejścia. Mocowanie 6 śrubami bez przedłużenia ramy prowadzi do tego że po kilku większych przechyłach grożą zerwaniem i odpadnięciem zabudowy. Producenci pickupów określają wysokość ładunku na max 80 cm.
http://allegro.pl/nakladk...33.html#thumb/8

Ja przedłużyłem ramę o 80 cm konstrukcją przestrzenną mocowaną 2 śrubami M16 do ramy na stronę, dodatkowo mocując ją do elementu montażu haka holowniczego, co dało jej sztywność .A wszystkie ciężkie elementy w zabudowie są na podłodze skrzyni ( woda, akumulatory, przepływowy ogrzewacz wody ), lodówka, żywność, woda pitna butelkowana (15 l), narzędzia w kabinie kierowcy za siedzeniami. Lżejsze jak zlewozmywak do wysokości 80 cm od podłogi. Skorupa waży ok. 100 kg. szafki i inne ok 200 kg.

Tadeusz_B

Wysłany: 2017-03-28, 19:49   

A kamper 30 czy 50 tysi.

Marian Konarski 
marian_konarski

Wysłany: 2017-03-28, 21:27   

Tadeusz_B napisał/a:
A kamper 30 czy 50 tysi.

jaki kamper ?

misman

Wysłany: 2017-03-29, 23:41   

Szosowy :mrgreen:
Niektórzy nie kumają wyjazdów 4x4 w zadupie dolne, drogami trzeciej czy tam siódmej kategorii, znanymi tylko lokalesom. Z dala od czego- i kogokolwiek. Bez kempingowych wieczornych pogrywajek i ekstatycznych okrzyków oznajmiających osiągnięcie alkoholowej nirvany :lol: :mrgreen:
Ale każdy ma swój własny pomysł na spędzanie urlopu - nie przeczę, że siedzenie na jachcie lub w hotelowym basenie z zimnym napojem (z parasolką) może być również ciekawe i przyjemne :raca: , przez pewien czas :mrgreen:

"zrobiłem" != "zleciłem"

--

Marian Konarski 
marian_konarski

Wysłany: 2017-03-30, 20:56   

misman napisał/a:
Szosowy :mrgreen:
Niektórzy nie kumają wyjazdów 4x4 w zadupie dolne, drogami trzeciej czy tam siódmej kategorii, znanymi tylko lokalesom. Z dala od czego- i kogokolwiek. Bez kempingowych wieczornych pogrywajek i ekstatycznych okrzyków oznajmiających osiągnięcie alkoholowej nirvany :lol: :mrgreen:
Ale każdy ma swój własny pomysł na spędzanie urlopu - nie przeczę, że siedzenie na jachcie lub w hotelowym basenie z zimnym napojem (z parasolką) może być również ciekawe i przyjemne :raca: , przez pewien czas :mrgreen:

W Polsce turystyka kamperami dostosowanymi do off-roadu jest w powijakach, podejrzewam że z powodu horrendalnych cen zabudów na pickupy które jako jedyne samochody terenowe do tego się nadają z uwagi na dość duże prześwity i wykrzyże, a jednocześnie są mniej paliwożerne od samochodów ciężarowych 4x4.

Wielokrotnie przeszukiwałem MOBILE.DE i oprócz IVECO nie znalazłem niczego godnego uwagi, co by spełniało moje oczekiwania - długość do 6 m, wysokość do 3 m, napęd 4x4, dość duży prześwit i kąt zejścia, wc/natrysk wyseparowany, zabudowa mieszkalna min. 250x160, punkt ciężkości nie wyżej niż 1 m, odpowiednia moc - min. 150 KM

http://suchen.mobile.de/f...ue&pageNumber=1

misman

Wysłany: 2017-03-31, 11:59   

Można przerabiać jakiegoś busa czy dostawczaka na pełne 4x4 i zabudować środek.
Jednak jak by nie kombinować, to się wpada w koszty, zanim osiągnie się efekt zbliżony do oczekiwanego.
W sumie, ulepienie własnej zabudowy na pickupa jawi się być rozwiązaniem najtańszym - nie będzie to śliczna "fabryka", ale ma szansę realizować powierzone funkcje.

"zrobiłem" != "zleciłem"

--

Odpowiedz do tematu