Skocz do zawartości

Dodge Ram jakie felgi?


kaczor230

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżym właścicielem Dodge Ram 5.7 z 2010r. I mam sporo pytań. Samochód nie jest nowy i muszę trochę zainwestować.

Zaczynam od kół. Mam nowe zimówki 235/65r17 i potrzebuje felgi. Czy znajdę wygole felgi o takim rozmiarze pasujące do Ram z 2010r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to kółka do wrotek, a nie do Rama :lol:

Na poważnie, chyba najmniejsze koła jakie były w tym roczniku Rama to około 31 cali, a Ty chcesz założyć jeszcze mniejsze. Ani to nie będzie dobrze działało, ani tym bardziej wyglądało. Felgi powinno udać się znaleźć, bo tańsze wersje miały 17-ki.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten samochod wykozystuje w terenie, a przede wszystkim w lesie w wiekszosci czasu.

No to tym bardziej nie widzę sensu za grosz w zakładaniu mniejszych kół. Sporo mniejszych, bo brakuje im około 5 cm średnicy.

Co do rozstawu szpilek - w Twoim roczniku powinno być 5X127, nie wiem jak to było w poprzednim modelu.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja się podepnę w temacie felg.

Muszę nabyć jakieś droga kupna, na większe gumiaki. Obecnie mam 285x75r16 na fabrycznych felgach, i trochę obcierają opony przy max skręcie.

Docelowo zamierzam wsiąść na 35"x12,5 - i pytanie, jaki dać offset, żeby nie obcierało i jednocześnie żeby przesadnych poszerzeń nie trzeba było montować.

Gdzieś wyśledziłem wątek, w którym kolesie uważali iż -12 będzie ok. Ale czy ktoś sprawdzał konkretne wartości ? Przydałoby się info od użytkowników niekonwencjonalnego ogumienia

:mrgreen:

Trudno trochę eksperymentować, bo gdzie dzwonię, to "nie majo" albo raz się zdarzyło, że "majo jeden kąplet -25" ;) - co w zasadzie nie daje żadnego punktu odniesienia. A przerzucać się felgami przez kuriera to tez trochę uciążliwe czasowo i finansowo.

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mam warunków chwilowo, auto pracuje.

W sumie, to nie zakładałem, że czegoś się dowiem :mrgreen: . Ale to jak w lotto - nie puszczasz kupona, to tym bardziej nie masz szans :kasztan:

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.