Skocz do zawartości

Nowy Amarok V6


W.W.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Miałem właśnie okazje obejrzeć nowego z V6. Niestety, nie udało się nim pojechać. :(

W środku z przodu duże zmiany. Widać, że fabryka poszła w kierunku hobbistycznego wykorzystania pikapa. Wygląda jednak na to, że się spieszyli i zdążyli opracować tylko pół kabiny. Podłokietnik to zgroza, tylko patrzeć jak się ułamie zamykanie. Do tego to kretyńskie miejsce na dwa kubki zamiast porządnego, zamykanego schowka - czy to jakiś wymóg? Schowek w desce jest mikroskopijny. Za to siedzenia z przodu bardzo wygodne.

Tył, to nadal ławeczka dla robotników na 10 - 15 km. :(

Za kanapą zwykła maskownica a przy odrobinie wysiłku mogła tam znaleźć się kształtka z miejscem na narzędzia. Pod kanapą aż się prosi jakiś zestaw pojemników.

Pod maska pełno, choć wydaje się, że powinno być tam sporo miejsca.

Tył praktycznie bez zmian. Kolor był ciekawy - czarny mat. Miął tez czarne felgi i wyglądał dość groźnie.

Ogólnie, podoba mi się. :)

 

Ciekawe jak go wycenia na naszym rynku?

W Raichu cena za w miarę dobrze wyposażony automat, to ponad 50 tysi. :evil:

Jeżeli u nas będzie podobnie, a zapewne będzie, bo inaczej szwaby do nas będą przyjeżdżać po samochody, to nie wróże mu podbicia naszego rynku.

Pozdrawiam

WW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam i zacząłem nawet dużą przebudowę kabiny w tym kierunku, ale niestety zniknęli mi go. :evil:

Dostałem odszkodowanie i postanowiłem zaczekać na nowego. Jednak w tym czasie obejrzałem już kilka innych marek i wcale nie jestem pewien, czy następny będzie Amarokiem.

A jeśli chodzi o woła roboczego,to popieram Fordy. Niestety na funcary sie nie nadają w Europie, bo za duże. :-(

Swego czasu jeździłem takim F 150 i bardzo mile to wspominam.

Pozdrawiam

WW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A to nie jest przypadkiem V6 z Taurega tylko inaczej zestrojony?

Bo jakoś nie wydaje mi się, żeby specjalnie do Amaroka robili całkiem nowy silnik.

Średnio by się im opłacało, nawet biorąc pod uwagę wyrąbaną w kosmos cenę Amaroka V6.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem reportaż z targów w Hanowerze. Przedstawiciel koncernu twierdził, że to nowo opracowany silnik i będzie montowany najpierw w Amaroku a potem niewiele zmieniony w dostawczakach.

Ceny w Polsce nie znam, ale podobne konstrukcje chodzą po ok 150 kzł. więc jak wyrabia więcej, to niewiele sprzedadzą. Hilux 2,5 max 158 kzł., Ranger Wildrak 3,2 165 kzł., a to podobne wózki i też mega wyposażone.

Pozdrawiam

WW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku cennik amaroka w przedsprzedaży. Koncern najpierw postawił na szaleńców z grubym portfelem. comfortline jest nieco tańsze od highline. Cena 150tys netto.. sam nie wiem co myśleć.

Dodano. zalacznik nie przechodzi bo to plik xmls i wazy ponad 2mb.

amarokjpg_arrrenq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Za duży na Europę. Poza tym jako "fancar" to już za duży.

Oferowane w Europie pikapy można zaliczyć do osobowych, ale zaparkuj takiego amerykańca na chodniku, albo w standardowym garażu. Producenci nie są głupi i wiedzą, co i gdzie sprzedawać. Jeździłem swego czasu takim F350 i z wielkim żalem zostawiłem go w stanach.

Pozdrawiam

WW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Widziałem, jeździłem, oglądałem.

 

Dla mnie osobiscie to VW niech mówi co chcę (z całym szacunkiem) ale to jest ten silnik sprzed dekady V6 3.0 tdi który siedział w np w Audi C6, czy Tuaregu...

 

Ogólnie w porzadku, dwa lata temu brałem wersje 2.0 bit tdi Ultimate gdybym brałbym teraz pewnie byłaby V6, lepsze siedzenia przednie, system multimedialny ...

 

Tylko nie wiem jak wy je konfigurujecie, ja zawsze staram się brać auta na 90% możliwosci wyposazenia, u mnie najbogatsza wersja wyszla 280 tys zł, czyli o stówkę wiecej niż dwa lata temu wyszedł mi nowy Ultiamate na full wypasie ;)

 

ja bym brał i na start po dotarciu obowiazkowo program :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.