Skocz do zawartości

Półtorej kabiny. Dobry wybór czy porażka?


Linchpin

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników pojazdów z wersją półtorej kabiny/extended cab itd. Czym kierowaliście się wybierając taki typ nadwozia i jak się to wam sprawuje w codziennym użytkowaniu? Widzę to jako jakiś kompromis pomiędzy dł. paki a ilością miejsc siedzących, ale czy ma to sens? Komfort (albo jego brak) w podróżowaniu na takiej desce z tyłu?

 

dodge-dakota-extended-cab-04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to katastrofa. Nawet już podwójna kabina i podróż dalej jak do supermarketu na tylnej kanapie powoduje mały dyskomfort. A w tej krótkiej to dopiero musi być koszmaarne podróżowanie

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników pojazdów z wersją półtorej kabiny/extended cab itd. Czym kierowaliście się wybierając taki typ nadwozia i jak się to wam sprawuje w codziennym użytkowaniu?

 

W przypadku Tundry kierowałem się wyglądem, bo 1,5 cab wygląda zajefajnie, a już ext cab wygląda jak kupa. A problemów z miejscem nie miałem, bo głównie z tyłu był fotelik dla dziecka :-D

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam 1,5 i dla mnie rewelacja, ale wożę obok tylko żonę, a za siedzeniami różne graty. Zresztą zarejestrowałem go na dwie osoby, tył mam zamiar przerobić na półeczki ze schowkami. Zależało mi na dłuższej pace i miejscu z tyłu na plecaczki i inny sprzęt montersko-wyprawowy. Jeśli za jakiś czas będę zmieniał auto, tylko na inne 1,5.

OPEL CAMPO A 2,5 TD, 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Pytanie do użytkowników pojazdów z wersją półtorej kabiny/extended cab itd. Czym kierowaliście się wybierając taki typ nadwozia i jak się to wam sprawuje w codziennym użytkowaniu? Widzę to jako jakiś kompromis pomiędzy dł. paki a ilością miejsc siedzących, ale czy ma to sens? Komfort (albo jego brak) w podróżowaniu na takiej desce z tyłu?

 

Obrazek

 

Kupiłem 1,5 bo innych nie było :mrgreen: Deska z tyłu mi nie przeszkadza, to nie mój problem tylko ewentualnych pasażerów :mrgreen:

Szkoda tylko, że jest podnoszona w całości - przydałoby się podnoszenie części, powiedzmy - połowy, jak jest (chyba) w double cab'ach (?)

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak bocznego słupka wyraźnie wpływa na sztywność kabiny, podczas jazdy po polskich dziurawych drogach często słychać prace drzwi.

 

ja dzis bardziej zastanawiałbym sie nad pojedyncza kabina i najdłuższą skrzynia ale nie ma takiej wersji w lepszych wyposażeniach jak xlt

2005 Ford F150 5.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kupować obecnie taczkę to wybrałbym 1,5 kabiny + 8,5 stopy pakę. Zaznaczaj jednak iż byłoby to auto wyłącznie do pracy.

Jeśli miałoby pełnić rolę auta rodzinnego to za żadne skarby bym nie zrezygnował z pełnej kabiny. Ostatnio miałem okazję porównywać F150 ext cab z crew cab i w tym pierwszym jest tragicznie mało miejsca na tylnej kanapie. Osobiście to bym chyba wolał na pace jechać :lol: Fotelik dla dziecka by się pewnie dało zapiąć, z wątpliwą wygodą dla dzieciaka, ale nosidełko to chyba tylko by weszło przy maksymalnym przesunięciu siedzeń do przodu :-/

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hm. Wstawiłem dzieloną kanapę, i używalność auta nabrała nowego wymiaru 8-) Od samego początku brakowało mi podnoszenia części tylnej kanapy. No i z nowszych roczników jest jednak trochę wygodniejsza :-D

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dokręciłem mniejszej części :-D Będę miał chwilę, to zrobię fotę. ;-)

Właściwie, to oprócz dorobienia nowych podstawek (po odkręceniu oryginalnych) - nic nie trzeba przerabiać, wycinać, sztukować... Zawsze można cały ten bajzel odkręcić, wywalić i wrócić do oryginału 8-)

A.. I nowa kanapa ma isofix. Przydatne wielce.

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.