Skocz do zawartości

zlacza do tankowania LPG


mrB

w ktorym miejscu masz zlacze LPG w swoim aucie  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. w ktorym miejscu masz zlacze LPG w swoim aucie

    • wlew paliwa
      13
    • tylni zderzak
      2
    • klapa/przykrycie paki
      0
    • burta
      3
    • inne (jakie?)
      1


Rekomendowane odpowiedzi

w ktorym miescu w aucie macie zalozone koncowki do tankowania LPG?

 

gazownik zaproponowal mi pod tylnym zderzakiem obok haka, chyba najgorsze co moze byc? :shock:

 

 

podawajcie tylko plusy i minusy konkretnych rozwiazan z wlasnego doswiadczenia

 

tak mam wlasnie zamontowane , ( z jednej strony gniazdo do przyczepy , z drugiej wlasnie wlew gazu a na srodku hak , ktory to chroni ) nie pomyslalem jednak o tym , ze niedlugo bedziemy musieli sami tankowac gaz :mrgreen: ;-)

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam we wlewie, najwygodniej, zawsze czyste.

Na początku gazownicy zrobili mi tak żebym dokręcał końcówkę bo podobno się nie miesciła. Pojezdziłem trochę i wkurzało mnie szukanie tej końcówki i nakręcanie, przerobiłem sam na stałe i teraz jest git. Korek paliwa odkręca się swobodnie.

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam we wlewie, najwygodniej, zawsze czyste.

Na początku gazownicy zrobili mi tak żebym dokręcał końcówkę bo podobno się nie miesciła. Pojezdziłem trochę i wkurzało mnie szukanie tej końcówki i nakręcanie, przerobiłem sam na stałe i teraz jest git. Korek paliwa odkręca się swobodnie.

Tak jak ma Bodano jest najczyściej, bez schylania i oszpecania auta tandetnymi plastikowymi korkami wlewu, chociaż akurat w Ramie znalazłbym szereg brzydszych fabrycznych rzeczy od tego korka. :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylu przy haku jest OK narazie daje radę sie schylić żeby założyć pistolet, w razie czego końcówka jest chroniona przez hak , przy tankowaniu nie mam problemu czy pojadę z prawej strony dystrybutora czy z lewej bo jest praktycznie po środku a czasami trzeba czekać bo stoi 5 samochodów i wszyscy maja wlew z lewej.co do minusów to fakt ze jest narażone na warunki atmosferyczne ale mój wlew ma 4 lata i jest ok a wymiana na nowy to stosunkowo niewielki koszt ale wydaje mi sie ze do wymiany butli jeszcze 6 lat wytrzyma spokojnie .

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie jeszcze, czy nie zalozyc tych zlaczy w pozycji pionowej,

schowanych za zderzakiem - tak zeby tankowanie odbywalo sie z pistoletu ustawionego wylotem do gory,

taki numer ma racje bytu?

nie specjalnie pasuje mi estetyka rozwiazania gdzie zlacze wystaje spod zderzaka i patrzy bezposrednio do tylu,

wole grubsze i glosniejsze rury w tej okolicy :D

 

Pan Instalator stwierdzil, ze umieszczanie obok wlewu paliwa naraza calosc na spore naprezenia, zwlaszcza po dolozeniu adaptera (jesli akurat na stacji nie ma takeigo zlacza jak trzeba)

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie jeszcze, czy nie zalozyc tych zlaczy w pozycji pionowej,

 

Nie wiem jak by to miało wyglądać :-/

Pan Instalator stwierdzil, ze umieszczanie obok wlewu paliwa naraza calosc na spore naprezenia,

 

Panu instalatorowi robią się naprężenia zwojów w mózgu bo wie że to trochę zachodu.

 

Mam korek Pb na kluczyk i swobodnie grzebie tam kluczykiem i odkręcam

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ktorym miescu w aucie macie zalozone koncowki do tankowania LPG?

 

gazownik zaproponowal mi pod tylnym zderzakiem obok haka, chyba najgorsze co moze byc? :shock:

 

 

podawajcie tylko plusy i minusy konkretnych rozwiazan z wlasnego doswiadczenia

 

to twoja taczka stoi w gazowni u Gacka ? dwie butle ( 300 litrow ) ??

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panu instalatorowi robią się naprężenia zwojów w mózgu bo wie że to trochę zachodu.

 

hehhe,

nie spinaj sie tak kolego, bo pomysle, ze ci zalezy :)

a tak na serio - jestem w stanie uwierzyc w te teorie, mosiezny gwint rzedu M10

i jeden adapter, a w krytycznych warunkach 2 (niemieckie tankowanie) plus ciezar pistoletu i weza ... no nic, pozyjemy zobaczymy

 

stanelo, ze oba mini-zlacza beda obok haka

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja zawsze staram się montować wlew pod klapką paliwa, bo mimo potrzeby wkręcania przystawki to jest najlepsze miejsce, zwłaszcza jak ktoś jeździ po błocie.

Każdy wlew na zewnątrz jest zawsze ubłocony, zaśnieżony itp.

 

tankując w DE można wkręcać bezpośrednio końcówkę pod odpowiedni pistolet, a nie jedną i dopiero drugą.

Jeep Comanche 4.0 4x4

Ford Ranger T6 3,2 Limited

SUCHORZ 4x4 -serwis i modyfikacje off road

Montaż i serwis LPG, sklep 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.